Home Kategorie Zdrowie Poszedł na szczepienie ze sztucznym ramieniem. „Sprawa graniczy z absurdem”.

Poszedł na szczepienie ze sztucznym ramieniem. „Sprawa graniczy z absurdem”.

Poszedł na szczepienie ze sztucznym ramieniem. „Sprawa graniczy z absurdem”.

Kiedy pielęgniarka podwinęła rękaw mężczyzny, zauważyła, że jego skóra jest „gumowata i zimna”, a jej pigment „zbyt jasny”. Jak się okazało, Włoch w ten sposób starał się uniknąć zastrzyku, ale potrzebował zaświadczenia. Przyszedł więc na szczepienie ze sztucznym ramieniem.

Policjanci z miejscowości Biella we Włoszech prowadzą śledztwo w sprawie incydentu, który wydarzył się w tamtejszym punkcie szczepień.

50-letni mężczyzna, który jak się okazało, sam był pracownikiem służb medycznych, zabrał na szczepienie sztuczne ramię. Dokładniej: swoją prawdziwą rękę przykrył sztuczną, silikonową formą, licząc, że nikt się nie zorientuje.

Jednak pielęgniarka, która podwinęła mu rękaw, zauważyła, że coś jest nie tak. W lokalnych mediach powiedziała, że ramię mężczyzny było „gumowate i zimne”. Kobieta zaniepokoiła się też kolorem ramienia 50-latka, które było „zbyt jasne”.

– „Sprawa graniczy z absurdem, gdyby nie fakt, że mówimy o incydencie o ogromnej powadze” – przekazał w oświadczeniu szef regionalnego rządu Piemontu Albert Cirio.

Policja zamierza ukarać 50-latka, a – jak donosi BBC – lokalna społeczność jest oburzona zachowaniem mężczyzny. Dentysta został zawieszony.

– „Sztuczka była nie do zaakceptowania w obliczu poświęcenia, jakie cała społeczność poniosła podczas pandemii, pod względem ludzkiego życia, kosztów społecznych i ekonomicznych” – dodał Albert Cirio.

Ten lub inny mężczyzna mógł chwalić się swoim pomysłem już wcześniej na Twitterze. Włoska gazeta „La Repubblica” opisuje, że dotarła do wpisu, w którym ktoś zastanawia się, czy jeśli pójdzie w silikonowej imitacji ramienia, pielęgniarki to zauważą. W poście było pokazane silikonowe przebranie za 488 euro (przedstawiające górną część ciała mężczyzny, w tym silikonowe ręce i szyję).

Właściciel sieci klinik Omikron złożył pozew przeciwko WHO. Chodzi o nazwę.

Źródło: BBC

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz