Home Kategorie Film Serial o Annie Przybylskiej jednak powstanie? Jarosław Bieniuk ujawnił szczegóły.

Serial o Annie Przybylskiej jednak powstanie? Jarosław Bieniuk ujawnił szczegóły.

Serial o Annie Przybylskiej jednak powstanie? Jarosław Bieniuk ujawnił szczegóły.

Serial o Annie Przybylskiej może niedługo ujrzeć światło dzienne. Wcześniej rodzina aktorki nie zgodziła się na powstanie filmu w takiej formie, jaką zaproponował reżyser Radosław Piwowarski.

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po długiej walce z rakiem trzustki. Był to ogromny cios dla rodziny i fanów. Wielbiciele aktorki od lat czekają na ekranizację biografii gwiazdy, która początkowo miała być filmem fabularnym. Reżyserią miał zająć się Radosław Piwowarski, przyjaciel Anny. Powstał scenariusz i roboczy tytuł „Gwiazda”. Ostatecznie jednak dzieła nie zrealizowano.

Piwowarski na łamach „Vivy!” wyznał, że dostał od prawnika reprezentującego spadkobierców aktorki pismo, w którym ci wycofali zgodę na produkcję. Reżyser krytycznie mówił wówczas o żerowaniu na śmierci Anny Przybylskiej, określając je „nekrobiznesem”. Deklarował też, że nie chce robić filmu o umierającej gwieździe.

– „Ktoś mi cynicznie doradzał, że ludzie pójdą do kina zobaczyć, jak ona umiera, bo śmierć jest chwytliwa. Nie chcę, żeby to było w filmie, nie chcę, żeby to był film o chorobie i śmierci, tylko o życiu i szczęściu” – mówił w wywiadzie „Vivy!”.

Niedawno mama zmarłej aktorki wyznała, że nie ma nic przeciwko temu, aby nakręcić film dokumentalny o Annie Przybylskiej.

– „To ma być dokument i na dokument się zgadzam. To na pewno potrwa i musimy się przygotować. Mamy mnóstwo filmów, mnóstwo zdjęć. Zawsze jak wyjeżdżali, to dużo rzeczy nagrywali” – powiedziała Krystyna Przybylska w rozmowie z WP.

Jarosław Bieniuk w wywiadzie udzielonym magazynowi „Viva!” ponownie wrócił do tematu dokumentu. Jak przyznał, rodzina, a w szczególności dzieci, są już gotowe na zmierzenie się ze wspomnieniami na nowo.

– „Być może powstanie czteroodcinkowy serial dokumentalny, oparty głównie na filmach, które nagrywałem od 2001 roku” – ujawnił.

– „Będziemy czuć, że Ania jest z nami. Mam też nadzieję, że powstanie ten piękny film. Myślę, że już jesteśmy na niego gotowi. Jaś będzie miał 12 lat, nie boję się więc, jak zareaguje, gdy zobaczy mamę. Po siedmiu latach już wszyscy jesteśmy gotowi, żeby obejrzeć taki dokument i zobaczyć, jak wyglądało nasze życie w Poznaniu, w Turcji i na wakacjach, a potem w Łodzi i w Trójmieście. Nie możemy jednak zagłębiać się za bardzo w przeszłości, musimy myśleć o tym, co będzie, a nie o tym, co się utraciło. A na cmentarzu mamy chwilę na refleksje. Jeździmy tam na wszystkie święta. Urodziny Ani, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Wszystkich Świętych. A czasami ja sam tam zachodzę, bo mam taką potrzebę” – powiedział w nowej „Vivie!” Jarosław Bieniuk.

Nie żyje znany aktor. Grał w popularnych serialach i sitcomach.

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz