Home Kategorie News Obowiązek szczepień w Polsce. Jest projekt ustawy.

Obowiązek szczepień w Polsce. Jest projekt ustawy.

Obowiązek szczepień w Polsce. Jest projekt ustawy.

Posłowie Lewicy zapowiedzieli projekt ustawy, która wprowadza obowiązek szczepień na COVID-19 dla dorosłych oraz obostrzeń dla niezaszczepionych.

Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy, w trakcie konferencji prasowej pod Sejmem zarzucił rządzącym, że nie przygotowali się do czwartej fali koronawirusa. Powiedział, że minister zdrowia stracił wiarygodność dla pracowników ochrony zdrowia, a także, że nie znalazł czasu, aby w trakcie posiedzenia Sejmu, na którym odbyła się debata dotycząca koronawirusa, spotkać się z parlamentarzystami.

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty apelował do rządu, premiera, prezydenta i ministra zdrowia o reakcję w sprawie pandemii.

– „Wnosimy projekt ustawy, jednoznaczny, taki, który uważamy, że pomoże Polkom i Polakom” – zapowiedział.

– „Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom” – mówił Czarzasty, przedstawiając założenia projektu, który Lewica złoży w poniedziałek w Sejmie.

– „Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień – uważamy, że powinien podlegać karze grzywny” – podkreślał.

– „Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować” – wymieniał dalej Czarzasty.

– „Uważamy, że obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotnej i DPS-ów, szkół oraz żłobków” – dodał.

Wicemarszałek przypomniał, że obowiązek szczepień wprowadzono już w Austrii, a zastanawiają się nad tym również Niemcy.

– „Gruźlica, błonica, krztusiec, tężec, odra, świnka, dur brzuszny. To są choroby, które nie zabijają w tej chwili, bo ludzie są wyszczepieni” – podkreślił Czarzasty.

Adrian Zandberg z kolei stwierdził, że aby odzyskać kontrolę nad sytuacją w służbie zdrowia, trzeba wprowadzić obowiązek szczepień, paszporty covidowe oraz obostrzenia dla niezaszczepionych.

Anna Maria Żukowska przypomniała z kolei, że czarna ospa dzięki obowiązkowym szczepieniom w latach 80-tych została uznana za całkowicie zwalczoną.

– „To jest jedyna droga do wyeliminowania takich chorób” – podkreśliła.

– „Gdyby nie wprowadzono w czasach Polski Ludowej tego szczepienia na ospę podczas epidemii w paru miastach, to choroba rozlałaby się na cały kraj. Gdyby nie wprowadzono szczepienia na krztusiec, to niemowlęta masowo umierałyby do dzisiaj” – podsumowała.

Niepokojące doniesienia w sprawie Omikrona. „Dużo większa liczba mutacji niż w przypadku Delty”.

Źródło: PAP

Wybrane masaże dla 1-2 osób
Wybrane masaże dla 1-2 osób
69,99 zł
100,00 zł
180 dni
do końca oferty!
30-minutowy masaż klasyczny lub relaksacyjny za 59,99 zł i więcej w JUGI - Kosmetologia & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz