Home Kategorie Poruszające PILNE! Silny wstrząs w kopalni. Trwa walka o życie górnika.

PILNE! Silny wstrząs w kopalni. Trwa walka o życie górnika.

PILNE! Silny wstrząs w kopalni. Trwa walka o życie górnika.

Jeszcze kilka lub nawet kilkanaście godzin może trwać akcja poszukiwawcza górnika zaginionego po wstrząsie w kopalni Bielszowice. W nocy ratownikom udało się dotrzeć do pierwszego przysypanego.

Do wstrząsu w kopalni Bielszowice na Śląsku doszło w sobotę rano 780 metrów pod ziemią. W akcji ratunkowej bierze udział 30 ratowników.

Pod ziemią uwięzionych było dwóch górników. W nocy ratownicy zdołali dotrzeć do pierwszego z nich. Był przytomny. Skarżył się na ból nogi i pleców. Wyciągnięto go na powierzchnię i przewieziono do szpitala w Sosnowcu.

Drugi z zaginionych prawdopodobnie jest około 10 metrów od miejsca, gdzie odnaleziono pierwszego górnika. Tak wynika z sygnału nadajnika w jego lampie. Akcja poszukiwawcza jest jednak utrudniona.

– „Ratownicy posuwają się bardzo powoli ponieważ ten rejon jest niebezpieczny i na tym etapie jest tam po prostu duże gruzowisko. Muszą pracować ręcznie” – wyjaśnił rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

Ratownicy używają jedynie pił do przecinania metalowych elementów zniszczonej przez skały obudowy i przenośnika.

W chwili wstrząsu, w bezpośrednio zagrożonym rejonie, było trzech górników pracujących przy remoncie rurociągu. Jeden z nich, sztygar, zdołał wycofać się bez obrażeń. Urwał się kontakt z dwoma ślusarzami – 31-latkiem i 42-latkiem. Do akcji skierowano ok. 30 ratowników.

Niepokojące doniesienia w sprawie Omikrona. „Dużo większa liczba mutacji niż w przypadku Delty”.

Źródło: PAP

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz