Home Kategorie Życie Poczta wydała specjalny znaczek z… Radiem Maryja. „Towarzyszy milionom Polaków”.

Poczta wydała specjalny znaczek z… Radiem Maryja. „Towarzyszy milionom Polaków”.

Poczta wydała specjalny znaczek z… Radiem Maryja. „Towarzyszy milionom Polaków”.

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z okazji 30-lecia powstania Radia Maryja. Widać na nim montaż dwóch fotografii o tematyce religijnej. Nakład to 168 tys. sztuk.

Radio Maryja obchodzi 30. urodziny. Poczta Polska z tej okazji wydała specjalny znaczek.

Na pierwszym zdjęciu ukazany jest Jan Paweł II. Na drugim widać figurkę Matki Boskiej Fatimskiej znajdującą się w kaplicy w siedzibie Radia w Toruniu. W lewym górnym rogu widać tytuł emisji: „30-lecie Radia Maryja”.

Uzupełnieniem wprowadzonego do obiegu 4 grudnia znaczka jest, jak dodano, koperta pierwszego dnia obiegu. W grafice koperty znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Na kopercie widnieje też cytat, wypowiedziany przez papieża Jana Pawła II 29 marca 1995 r. w Rzymie, odnoszący się do Radia Maryja.

– „Poczta Polska, dzięki wydawnictwom filatelistycznym, upamiętnia ważne rocznice i wydarzenia. Powstanie katolickiego Radia Maryja, które towarzyszy milionom Polaków od wielu lat w ich codziennym życiu, bez wątpienia zapisało się na kartach współczesnej historii naszego kraju” – wskazał cytowany w informacji spółki prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Znaczek w formacie 31,25 na 43 mm wydano w nakładzie 168 tys. sztuk. Jak przypomniała spółka, znaczek z okazji 30-lecia istnienia Radia Maryja nie jest pierwszym wydawnictwem filatelistycznym, upamiętniającym powstanie rozgłośni. W grudniu 2016 r. Poczta zaprezentowała walor z okazji 25. rocznicy istnienia toruńskiej stacji.

Pijany wójt zaatakował ekipę TVP. „Łobuzie ty, kur**! Wypi******* stąd chu**” [WIDEO]

Źródło: PAP

Makijaż permanentny brwi i ust
Makijaż permanentny brwi i ust
249,00 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi (249 zł) lub ust (279 zł) w DC Beauty Studio w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz