Home Kategorie Poruszające 9-latka sprzedana 55-latkowi. Zaskakujący finał dramatu.

9-latka sprzedana 55-latkowi. Zaskakujący finał dramatu.

9-latka sprzedana 55-latkowi. Zaskakujący finał dramatu.

Miesiąc temu w akcie desperacji ojciec 9-letniej dziewczynki wystawił ją na sprzedaż, aby kupić jedzenie dla reszty rodziny. Dziecko kosztowało ok. 8 tys. zł.

Ameryklańska organizacja charytatywna Too Young to Wed uratowała 9-letnią Parwanę Malik, która w zeszłym miesiącu została sprzedana 55-letniemu mężczyźnie. Jak podaje CNN, głodującą rodzinę przeniesiono z obozu dla przesiedleńców do nowego, bezpiecznego domu w Heracie.

– „Jestem naprawdę szczęśliwa. (Organizacja) uwolniła mnie od męża, a mój mąż jest stary” – mówiła dziewczynka podczas podróży powrotnej do swojej rodziny.

Rodzina Parwany tłumaczyła, że ​​nie miała wyboru i musiała ją sprzedać, aby przeżyć. Dziewczynkę oddano za 200 000 afgani (niewiele ponad 8 tys. złotych), które przyszły mąż 9-latki miał przekazać w formie gotówki owiec i ziemi. Rodzina Malików mieszkała w afgańskim obozie dla przesiedleńców w północno-zachodniej prowincji Badghis i nie miała żadnych stałych dochodów. Wcześniej utrzymywała się głównie z pomocy humanitarnej.

Po przejęciu władzy w Afganistanie przez Talibów trudna sytuacja rodziny jeszcze się pogorszyła. Kilka miesięcy temu Abdul Malik sprzedał swoją 12-letnią córkę. Gdy pieniądze się skończyły, musiał zrobić to samo z drugim dzieckiem.

Abdul powiedział, że był „załamany” i miał duże poczucie winy z powodu sprzedaży córki. Tłumaczył, że próbował na wszystkie sposoby zdobyć pracę lub pieniądze, a jego żona zaczęła żebrać u innych mieszkańców obozu.

– „Mam osiem osób w rodzinie. Muszę handlować, aby utrzymać przy życiu innych członków rodziny. Qorban powiedział, że będzie opiekował się Parwaną jako swoim dzieckiem. Twierdził, że ma już żonę” – tłumaczył ojciec dziewczynki.

55-latek z początku obiecywał, że dziewczynka będzie u niego pracować i potraktuje ją jak członka rodziny. Później jednak stwierdził, że to jego sprawa, co stanie się z dzieckiem. Okazało się, że kupił ją, aby wziąć z nią ślub. 9-latka wyznała, że wielokrotnie ją bił.

Obecnie rodzina znajduje się w nowym domu w innym mieście. Sytuacja Malików była na tyle trudna, że rozważali sprzedać jeszcze jednej córki.

Miała brać ślub, będzie pochowana. Ogromna tragedia w Czernikowie.

Źródło: CNN

Orientalne pakiety day spa
Orientalne pakiety day spa
127,99 zł
350,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa Orient z masażem, maską i więcej od 159,99 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz