Home Kategorie Zdrowie Polska na czwartym miejscu pod względem liczby zgonów. Za nami są nawet Indie.

Polska na czwartym miejscu pod względem liczby zgonów. Za nami są nawet Indie.

Polska na czwartym miejscu pod względem liczby zgonów. Za nami są nawet Indie.

W ostatnich dniach tylko w trzech krajach na świecie statystyki pod względem liczby zgonów z powodu COVID-19 były tragiczniejsze niż w naszym kraju. Nawet Indie są od nas lepsze.

Od końca listopada liczba zgonów w Polsce codziennie zahaczają o około 500. To jest naprawdę koszmarna statystyka, która pokazuje jak wybitnie nie dajemy sobie rady z panującą pandemią.

Czwartkowe dane dotyczące epidemii COVID-19 należały do jednych z najczarniejszych odkąd pandemia do nas zawitała. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło bowiem śmierć 502 pacjentów. Piątek to 470 zgonów. Fakt, że jesteśmy pod tym względem czwarci na świecie wskazuje wyraźnie, że nie dajemy sobie kompletnie rady z pandemią.

– „To minimalny wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia, co potwierdza, że jesteśmy w apogeum czwartej fali zakażeń (…) Pytanie, co dalej, czy będziemy obserwowali spadki zakażeń, czy jednak te liczby będą się utrzymywały na podobnym poziomie” – przyznał Niedzielski.

– „Apeluję do osób, które nie zaszczepiły się na COVID-19. Ale apeluję też do osób, które chorują, bo zgłaszają się pacjenci zdecydowanie za późno, w dziewiątej, dziesiątej dobie choroby. Jeżeli jesteśmy chorzy, mamy jakieś objawy, to zgłośmy się, nie czekajmy” – mówił z kolei Waldemar Kraska.

Z informacji opublikowanych przez portal worldometers.info wynika, że pod względem liczby zgonów Polska znalazła się na czwartym miejscu na świecie. Gorzej jest jedynie w Stanach i w Rosji (ponad 1200 zgonów, weźmy jednak pod uwagę rozmiar tych krajów) i na Ukrainie gdzie odnotowano 525 zgonów. Więc jesteśmy całkiem blisko Ukrainy.

Znaleziono pięć ciał. Wśród zabitych były dzieci. „Rany postrzałowe i kłute”.

Źródło: next.gazeta.pl

Masaż - Lomi lomi nui w firmie Rumi Martyna Mierzwińska
Masaż - Lomi lomi nui w firmie Rumi Martyna Mierzwińska
120,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 40% zniżki na: Masaż - Lomi lomi nui w firmie Rumi Martyna Mierzwińska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz