Home Kategorie Zdrowie Pilne! Dramatyczny apel lekarzy do rządu: „Wprowadźcie obostrzenia przed świętami!”

Pilne! Dramatyczny apel lekarzy do rządu: „Wprowadźcie obostrzenia przed świętami!”

Pilne! Dramatyczny apel lekarzy do rządu: „Wprowadźcie obostrzenia przed świętami!”

Święta w Polsce są niezwykle ważne. Spotykamy się z rodziną, spędzamy miły czas i cieszymy się swoją obecnością. Wygląda na to, że może się to jednak zmienić.

Publikowane każdego dnia statystyki dotyczące nowych zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem zdają się z każdym dniem przyśpieszać coraz bardziej. Trudno więc się dziwić, że lekarze apelują o restrykcje.

Profesor Joanna Zajkowska, która jest specjalistką od chorób zakaźnych uważa, że zasadniczo obecnie mamy ostatni moment na to, żeby zareagować na tą sytuację. Po świętach może być na to zbyt późno.

– „Boże Narodzenie to okres zakupów, kolejek w hipermarketach, ruchu w galeriach handlowych, spotkań firmowych, okres wzmożonych interakcji społecznych, które nasilają rozprzestrzenianie się wirusa” – tłumaczy.

– „Myślę, że zamykanie obiektów jest zbyt daleko idące, ale należy zmniejszyć w nich liczbę osób. Także podczas np. wigilii firmowych. Powinniśmy chronić osoby niezaszczepione przed zakażeniem. Jeśli obostrzenia nie zostaną wprowadzone teraz, to na przełomie grudnia i stycznia możemy mieć jeszcze więcej zachorowań” – stwierdziła.

Kolejnym postulatem środowiska medycznego oprócz dodatkowych obostrzeń są kary dla osób, które nie przestrzegają już obowiązujących przepisów. Lekarze zdecydowali się na wystosowanie w tej sprawie specjalnego apelu do rządu. Lekarze proszą w nim o:

– „podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi ograniczającymi dostęp osób nieposiadających unijnego certyfikatu COVID do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu” –

Znaleziono pięć ciał. Wśród zabitych były dzieci. „Rany postrzałowe i kłute”.

Źródło:

 

 

Do 50% zniżki na karboksyterapię
Do 50% zniżki na karboksyterapię
74,00 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na karboksyterapię w salonie Kosmetologia Estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz