Home Kategorie Inspirujące Stary Sącz: Andrzej Lis oddał setny litr krwi. To rekord świata.

Stary Sącz: Andrzej Lis oddał setny litr krwi. To rekord świata.

Stary Sącz: Andrzej Lis oddał setny litr krwi. To rekord świata.

​Wszystko trwało zaledwie kilkanaście minut. Andrzej Lis ze Starego Sącza oddał w niedziele 450 mililitrów krwi. Oddał w ten sposób 100 litr krwi.  Pan Andrzej robi to regularnie od 50 lat.

To absolutny rekordzista w Polsce, a prawdopodobnie tez w Europie i na świecie. Mowa o Andrzeju Lisie ze Starego Sącza. Krwią dzieli się od 50 lat. To naprawdę imponujący wynik.

Sama historia również zaczyna się bardzo ciekawie. Pan Andrzej miał 18 lat gdy pracował w Tarnowskim zakładzie. Doszło tam do wypadku i natychmiast była potrzebna krew dla poszkodowanych. Młody wtedy chłopak natychmiast postanowił pomóc. Od tego czasu oddaje krew nieprzerwanie już od 50 lat. To postawa godna szacunku.

W niedzielne przedpołudnie w Starym Sączu tuż po oddaniu setnego litra czuł się bardzo dobrze. Pan Andrzej osiągnął rekord Polski, a zapewne i świata w tej niezwykłej kategorii.

– „Jest to bardzo miła chwila, bo wreszcie udało się dojść do takiej symbolicznej liczby 100 litrów oddanej pełnej krwi. Jak się czuję? Jeszcze to do mnie nie dochodzi, ale przede wszystkim cieszę się, że te lata, które poświęciłem na oddawanie krwi, na popularyzację tego, przynosi efekty. Może o tym świadczyć liczba osób, które stoją w kolejce do krwiobusa” – stwierdził tuż po oddaniu krwi pan Andrzej Lis.

Pilne! Premier podjął decyzję. Będą kolejne obostrzenia! Powodem jest Omikron.

Źródło: eska.pl

Laserowy peeling węglowy twarzy
Laserowy peeling węglowy twarzy
99,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Laserowy peeling węglowy twarzy za 99 zł w DC Beauty Studio w Bydgoszczy (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz