Home Kategorie Film Nie żyje aktor „Świata według Kiepskich”. „Dotarła dziś do nas smutna wiadomość”.

Nie żyje aktor „Świata według Kiepskich”. „Dotarła dziś do nas smutna wiadomość”.

Nie żyje aktor „Świata według Kiepskich”. „Dotarła dziś do nas smutna wiadomość”.

Nie żyje Maciej Zabielski. Aktor filmowy, serialowy i teatralny miał 64 lata. Widzowie znają go m.in. z roli w „Świecie według Kiepskich”.

Maciej Zabielski był charakterystycznym aktorem. Wyróżniał się niskim wzrostem. Miał zaledwie 120 cm. Niezapomniane kreacje stworzył m.in. w filmach „Złoto dezerterów”, „Hiszpanka” czy „Chaos”.

Szersze grono widzów może go kojarzyć ze „Światem według Kiepskich”, gdzie wcielał się w różne postacie w odcinkach „Śnięta królewna”, „Browary Hills” czy „Krwawy sport”. Występował także gościnnie w serialu „Kryminalni”.

O śmierci aktora poinformował Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, z którym Zabielski związany był przez kilkadziesiąt lat.

– „Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego” – poinformowano w poniedziałek w komunikacie, który udostępniono również na Facebooku.

Aktora wspomniał także krytyk Maciej Nowak.

– „Dziś zmarł Maciej Zabielski, aktor teatrów poznańskich, współpracujący również m.in. z Teatrem Wybrzeże. Niskorosły gigant” – napisał.

Maciej Zabielski debiutował w Teatrze Nowym w 1983 roku w spektaklu „Koniec Europy” Janusza Wiśniewskiego. Artysta zagrał również m.in. w „Lobotomobilu” oraz „Bestii” w jego reżyserii, a także w sztuce „Obsługiwałem angielskiego króla” w reżyserii Piotra Cieślaka. „W ostatnich latach widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w „Dziadach” w reżyserii Radosława Rychcika” – czytamy w poście Teatru Nowego.

Lech Wałęsa błaga o pomoc. Nagranie trafiło do sieci.

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz