Home Kategorie News Nieoficjalne ustalenia ws. obostrzeń. Będzie obowiązek szczepień.
4.30K

Nieoficjalne ustalenia ws. obostrzeń. Będzie obowiązek szczepień.

Nieoficjalne ustalenia ws. obostrzeń. Będzie obowiązek szczepień.

Nowe Obostrzenia na nadchodzące święta i obowiązkowe szczepienia pracowników ochrony zdrowia, DPS-ów i wojska. To wszystko ma znaleźć się w nowym projekcie rządu – nieoficjalnie ustalił Polsat.

Jak ustalili dziennikarze Polsatu, rządowy pakiet zaostrzenia restrykcji będzie zakładać obowiązkowe szczepienia pracowników ochrony zdrowia, DPS-ów i wojska. Inną grupą braną pod uwagę są nauczyciele. Rząd podobno rozważa też kolejne limity dla niezaszczepionych.

Według ustaleń, jeszcze w tym tygodniu Sejm ma zająć się funduszem kompensacyjnym i prawdopodobnie ustawą, która ma pozwolić weryfikować szczepienia u pracowników oraz klientów m.in. kin, hoteli czy stadionów.

Pojawienie się nowego wariantu koronawirusa i kolejne rekordy czwartej fali pandemii sprawiają, że rządzący muszą działać. Sytuacja jest zła, z czym zgadza się Mateusz Morawiecki.

– „Stan spraw przedstawia się niedobrze. Można powiedzieć: bardzo niedobrze. Będziemy na pewno dyskutować o wzmocnieniu obostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych” – zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Suchej nitki na rządzących nie zostawiają politycy Lewicy, którzy niedawno złożyli projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach dla wszystkich, pod karą grzywny.

– „Mam pytanie do wszystkich polityków: co chcecie zrobić, żeby mniej osób umierało?” – pytał Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Czy ustawa zyska większość w parlamencie? Z tym może być problem, gdyż rządzący na ten moment deklarują, że nie chcą wprowadzać obowiązkowych szczepień.

– „Klub PiS z pewnością nie poprze projektu. Obowiązek to za dużo powiedziane, ale powinniśmy robić wszystko, żeby tych szczepień było jak najwięcej” – tłumaczył wicemarszałek Sejmu.

Ryszard Terlecki powiedział też, że najwłaściwszym działaniem będzie zachęcanie do szczepień, choćby przy pomocy m.in. paszportów covidowych, jest to jednak według niego „kwestia szerokiej dyskusji”.

Nawet 100 tys. zł za odczyn poszczepienny. Aby jednak dostać odszkodowanie najpierw trzeba będzie… zapłacić!

Źródło: Polsat News

Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu
Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu
23,99 zł
100,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na 1 wybrany zabieg i więcej w salonie Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz