Home Kategorie News Omikron straszniejszy niż przypuszczano. Szokujące doniesienia naukowców.

Omikron straszniejszy niż przypuszczano. Szokujące doniesienia naukowców.

Omikron straszniejszy niż przypuszczano. Szokujące doniesienia naukowców.

Przypadek niezwykłej siły rażenia najnowszego wariantu koronawirusa zarejestrowano w Hongkongu.

Sprawę w poniedziałek opisał Bloomberg. W Hongkongu odnaleziono dowód na to, że możliwości nowej mutacji koronawirusa są przerażające. Omikron rozprzestrzenił się między dwoma w pełni zaszczepionymi podróżnymi w hotelu, gdzie przebywały też osoby na kwarantannie.

Według nagrań z hotelowego monitoringu, żadna z zakażonych osób nie opuściła swojego pokoju. Nie doszło do ich spotkania nawet w przestrzeniach wspólnych.

Do transmisji wirusa doszło drogą kropelkową. Musiał przemieścić się, gdy drzwi do pokojów zostały otwarte w celu podania żywności lub wykonania testu.

Analizą drogi zakażenia dwóch osób zajęli się badacze z Hongkongu. Obserwacje opisali w artykule opublikowanym przez czasopismo Emerging Infectious Diseases.

Według WHO, sztab ok. 450 naukowców z całego świata rozpoczął pilne badania Omikrona. Wirusolodzy chcą dowiedzieć się jak bardzo ten wariant jest odporny na stosowane szczepionki. Badają też zdolność do przenoszenia się wirusa.

– „Wykrycie wariantu Omikron u dwóch w pełni zaszczepionych osób, do którego transmisji doszło w korytarzu hotelu, w którym przebywały na kwarantannie, uwydatniły tę potencjalną obawę” – stwierdzili w swoim badaniu hongkońscy naukowcy.

Nieoficjalne ustalenia ws. obostrzeń. Będzie obowiązek szczepień.

Źródło: Polsat News

Vacu, Roller Shaper, limfodrenaż
Vacu, Roller Shaper, limfodrenaż
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie: 4 zabiegi na wybranych stacjach treningowych za 79,99 zł i więcej w Studiu Figura

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz