Home Kategorie Porady Banalna sztuczka z gniazdkiem. W ten sposób obniżysz rachunki za ogrzewanie.

Banalna sztuczka z gniazdkiem. W ten sposób obniżysz rachunki za ogrzewanie.

Banalna sztuczka z gniazdkiem. W ten sposób obniżysz rachunki za ogrzewanie.

Kaloryfery ustawione na maksa, temperatura na zewnątrz poniżej zera, a w twoim domu nadal jest chłodno? Przyczyn może być kilka.

Zima nadchodzi, a temperatury już jakiś czas temu spadły poniżej zera. Chłód wdziera się do naszych mieszkań i daje nam popalić. Te banalne sztuczki pozwolą ci utrzymać ciepło w domu i obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Aby utrzymać ciepło w domu, grzejniki nie muszą być ustawione na maksimum. Twoje pokoje mają szansę zachować odpowiednią temperaturę, jeśli m.in. zadbasz o zabezpieczenie gniazdek.

Gniazdka elektryczne

Czy wiesz, że ciepło w pomieszczeniach może „uciekać” właśnie przez gniazdka elektryczne? Jeśli więc pragniesz zaoszczędzić, a ciepło w twoich czterech kątach ucieka, zainwestuj w specjalne nakładki do gniazdek. Ich cena waha się w granicach 20 zł, a zamontowanie takiego gadżetu jest banalne.

Czyszczenie kaloryferów

Nie zapomnij też co roku czyścić kaloryfery. To wewnątrz grzejników często zalega ogromny uporczywy kurz. Nie dość, że przeszkadza on prawidłowo rozprzestrzeniać się ciepłu, to jeszcze może wywoływać kaszel, katar i wysypkę.

Regulacja okien

W związku z różnymi temperaturami w ciągu roku stosuje się różny stopień regulacji okien. Zimą podstawą jest bardzo szczelna konstrukcja, tak by przez okno nie przedostało się zimne powietrze z zewnątrz. Do regulacji konstrukcji potrzeba specjalnych kluczy, które zakupić można w sklepach z artykułami budowlanymi. Dzięki niem przestawisz okna na tryb zimowy. Wystarczy dokręcić odpowiednią śrubę.

Rolety

Zasłoń żaluzje, szczególnie jeśli masz wysokie okna. Dzięki odpowiednim roletom zapewnisz sobie dodatkową barierę ochronną przed chłodem. Jeśli dzień jest słoneczny, odsłoń rolety. Promienie słońca ocieplą wnętrza mieszkania.

Szokujące zachowanie właściciela sklepu. Oto, co zrobił podczas kontroli covidowej [WIDEO]

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
47,99 zł
59,99 zł
Oferta zakończona!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz