Home Kategorie Ludzie Maciej Stuhr obawia się o swoje życie. Przerażające wyznanie.
10.12K

Maciej Stuhr obawia się o swoje życie. Przerażające wyznanie.

Maciej Stuhr obawia się o swoje życie. Przerażające wyznanie.

Maciej Stuhr angażuje się w życie społeczne i polityczne. Nie wszystkim się to podoba. Jakiś czas temu wandale zniszczyli rodzinny grób Stuhrów w Krakowie.

Maciej Stuhr to aktywnie angażujący się w życie polityczne i społeczne aktor. Nie wszyscy jego fani popierają takie działania. Niedawno ktoś zniszczył rodzinny grób Stuhrów w Krakowie. Sprawa wywołała ogromne emocje.

– „To było okropne doświadczenie, ale staram się nie poświęcać temu za dużo myśli, bo boję się, że mogłoby mnie to doprowadzić do depresji” – powiedział Maciej Stuhr w rozmowie z „Newsweekiem”.

W rozmowie nie zabrakło wątków takich jak nienawiść czy podziały polityczne.

– „Nie mam takiej wyobraźni, która by mi podpowiedziała, że to może się dla mnie źle skończyć. Ani gdy wchodzę na scenę i rzucam jakiś żart o rządzących, ani gdy decyduję się jechać z żoną na granicę, ani gdy z entuzjazmem rzucam się w wir zdjęć do filmu o konfliktach polsko-żydowskich. Dopiero słysząc po fakcie relacje o swojej rzekomej odwadze, myślę sobie: „Kurczę, w sumie to nie pomyślałem o tym jako o zagrożeniu” – powiedział.

Stuhr w rozmowie nawiązał też do wydarzeń sprzed kilku lat, które rozegrały się w Gdańsku, gdy zamordowany został prezydent Gdańska,  Paweł Adamowicz.

– „Lęk jest. Wszyscy się boimy. Powiem więcej, te nasze kłótnie, skakanie sobie do gardeł, inwektywy, wyśmiewanie biorą się właśnie ze strachu, którym zostaliśmy nakarmieni” – powiedział.

W wywiadzie dla „Newsweeka” Maciej Stuhr odniósł się też do filmu „Pokłosie”, w którym jego bohater za dobre uczynki nagradzany jest śmiercią:

– „I może mnie też kiedyś ktoś poderżnie gardło, to nie jest tak zupełnie niewyobrażalne. Ale co ja mam zrobić? Zaprzeczyć swoim ideałom? Zaszyć się gdzieś? Wyemigrować? Zacząć się układać z władzą? Zaprzeczyć swoim słowom i czynom i powiedzieć, że się pomyliłem?”

Edyta Górniak zalała się łzami. „Rozumiecie? To koniec!”

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
179 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz