Home Wideo Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła trafiło do sieci.

Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła trafiło do sieci.

Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła trafiło do sieci.

Internet obiegł film, na którym ojciec Daniel Galus z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Czatachowa próbuje zniechęcać wiernych do szczepień na COVID-19.

Daniel Galus, ksiądz ze Śląska zasłynął swoimi skandalicznymi, niezgodnymi z nauką wypowiedziami na tematy zdrowotne. W październiku zeszłego roku zrobiło się o nim głośno, gdy namawiał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele, bo „można się nimi zatruć”.

Jak twierdził wtedy, zdjęcie maski pozwala modlić się „w wolności i spokoju i radością”. Obowiązek zasłaniania ust i nosa jest według duchownego przejawem zniewolenia. Archidiecezja Częstochowska odcięła się wtedy od działań i słów księdza. Został też wysłany na półroczne rekolekcje odosobnienia.

Nie mógł też publicznie sprawować kapłańskich funkcji. Okres ten już jednak minął, dlatego duchowny powrócił do kościoła w Czatachowej. Tym razem postanowił zabrać głos w sprawie szczepień na COVID-19.

– „Śniło mi się, że jest piękne spotkanie w Czatachowie. Ludzie się modlą, wielbią Pana Boga. Nagle widzę, że ja wychodzę z kościoła i jest punkt szczepień, podkasuję rękaw i pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar” – mówił ksiądz.

Film, na którym ksiądz wypowiada oburzające słowa, stwierdzając, że szczepionka to „trucizna”, obiegł sieć.

– „Gdzieś na prowincji, jakiś kościół i jakiś ksiądz. I tak Covid ma się dobrze w naszym kraju” – skomentował Grzegorz, internauta, który udostępnił nagranie na Twitterze.

W niedzielę głos zabrał Grzegorz Kramer, znany zakonnik i jezuita, który udziela się w internecie. Jego komentarz był krótki.

– „A biskup milczy…” – napisał na Twitterze.

Maciej Stuhr obawia się o swoje życie. Przerażające wyznanie.

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz