Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni nie wejdą do galerii, sklepu i kina? „To byłoby dobre rozwiązanie”.

Niezaszczepieni nie wejdą do galerii, sklepu i kina? „To byłoby dobre rozwiązanie”.

Niezaszczepieni nie wejdą do galerii, sklepu i kina? „To byłoby dobre rozwiązanie”.

Rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń dotyczących kontroli paszportów covidowych w galeriach handlowych, kinach i sklepach.

Rząd ogłosił, że od 15 grudnia w całym kraju obowiązywać będą nowe obostrzenia. Zmniejszone będą limity osób w transporcie, restauracjach i kinach. Zamknięte będą kluby, dyskoteki i miejsca udostępnione do tańczenia. Oprócz tego od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie podstawówek i szkół średnich będą uczyć się zdalnie.

Bolesław Piecha był gościem Radia ZET. Zapytano go o to, czy rząd umożliwi weryfikację paszportów covidowych w galeriach, kinach i sklepach. Polityk stwierdził, że takie obostrzenia są rozważane.

– „Dyskusja trwa. Jestem gorącym zwolennikiem umożliwienia usługodawcom kontroli paszportów covidowych, czyli przy wejściu do galerii, kina czy sklepu” – powiedział poseł PiS.

– „Spodziewałbym się, że to będzie w najbliższym czasie – być może na najbliższym posiedzeniu Sejmu” – dodał wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia.

Polityk PiS był również dopytywany o ewentualne protesty w związku zaostrzaniem restrykcji.

– „Protesty, jeśli chodzi o dobro, jakim jest zdrowie publiczne, nie powinny mieć miejsca. Jeśli mają, to nie należy ich brać aż tak poważnie pod uwagę” – stwierdził.

– „Sądzę, że wejdzie w życie paszport covidowy jako przepustka do możliwości korzystania z różnego rodzaju instytucji: kultury, handlowych, usługowych, a również swobodnego wykonywania pracy w przedsiębiorstwach. To byłoby dobre rozwiązanie” – ocenił.

15-latek zmarł na COVID-19. Chłopiec i jego rodzina nie byli zaszczepieni.

Źródło: Radio ZET

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz