Home Kategorie Ludzie Antyszczepionkowiec w krytycznym stanie trafił do szpitala. Do sieci trafiło nagranie.

Antyszczepionkowiec w krytycznym stanie trafił do szpitala. Do sieci trafiło nagranie.

Gerard Wolski, krytyk „segregacji szczepionkowej” i lockdownu zachorował na COVID-19. Leczył się w domu amantadyną, aż z ostrą niewydolnością oddechową trafił do szpitala.

Gerard Wolski zasłynął m.in. tym, że w czasie lockdownu sprzeciwiał się wprowadzanym obostrzeniom i opowiadał się przeciwko „segregacji szczepionkowej”. Oprócz tego organizował zbiórki żywności dla bezdomnych i tych, którzy stracili pracę w branży turystycznej. Aktywista wraz z żoną ciężko zachorował na COVID-19. Jak napisał, ma uszkodzone płuca i nerki.

– „10 dni podróży ku bramom piekieł. Cóż mogę kochani powiedzieć. Nigdy nie negowałem istnienia Covida. Ale zawsze wydawało mi się, że kogo jak kogo, ale mnie to ominie. Że jak już mnie dopadnie, to przejdę go bezobjawowo, albo z lekkim katarkiem. Ale tak się nie stało” – napisał w mediach społecznościowych Gerard Wolski.

Jak dodał, na oddział trafił 10 dni wcześniej. Najpierw próbował leczyć się na własną rękę.

– „Po 6 dniach walki z covidem za pomocą amantadyny (która niewątpliwie zatrzymała degradację mojego organizmu i być może to życie mi uratowała – za co dziękuję pani dr Agnieszce i ludziom, którzy czuwali nade mną), to jednak gdyby nie interwencja lekarzy z zakopiańskiego szpitala, moja klepsydra zasiliłaby tablicę przed cmentarzem” – dodał.

– „Było już bardzo źle i nie jest dobrze, ale byłem już w stanie krytycznym. Bezdechy, duszności, utarty przytomności do tego stopnia, że odcinało mnie na kilka godzin po to, żeby przebudzić się i stracić przytomność na nowo. Leżąc w toalecie pomiędzy ścianą a muszlą klozetową sparaliżowany niemocą i brakiem sił, żeby wykręcić numer alarmowy.”

Wolski podkreślił, że dziękuje lekarzom za poświęcenie.

– „Nie zostawili mnie samego, nie pozwolili mi umrzeć, mówiąc mi, że jestem sam sobie winny, bo jestem niezaszczepiony… ani razu nie odczułem tego, że jestem gorszy, bo nie mam szczepienia” – relacjonował.

Zaznaczył, że nie był przeciwnikiem szczepień, ale jest za wyborem.

– „O tyle, o ile wyrażam się z pewnym krytycyzmem co do kłamstw w spawie szczepień – ukrywanie NOP-ów i zamiatanie tego problemu pod dywan – to nigdy nie powiedziałem słów typu – nie szczep się, bo Cię to zabije – ja walczyłem tylko o prawo wyboru, o prawo decydowania za siebie” – dodał w kolejnym wpisie na Facebooku.

Kobieta była zakażona koronawirusem przez 335 dni. To absolutny rekord.

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz