Home Kategorie Zdrowie Nie żyje kobieta zakażona wirusem H5N6. „Potencjalne zagrożenie pandemiczne”.

Nie żyje kobieta zakażona wirusem H5N6. „Potencjalne zagrożenie pandemiczne”.

Nie żyje kobieta zakażona wirusem H5N6. „Potencjalne zagrożenie pandemiczne”.

54-latka z Syczuanu w Chinach zmarła na niebezpieczną ptasią grypę typu H5N6, uznawaną za potencjalne zagrożenie pandemiczne. Wiadomo, że kobieta miała styczność z martwym drobiem, nim zachorowała.

Objawy ptasiej grypy pojawiły się u mieszkanki miasta Zigong w Syczuanie 17 listopada, a 4 dni później trafiła do szpitala. Zmarła 23 listopada. Kobieta miała styczność z martwym drobiem, nim zachorowała.

W tym roku w Chinach znacząco wzrosła liczba infekcji ptasią grypą H5N6 u ludzi, co wzbudziło obawy ekspertów, że krążący wcześniej wariant wirusa zmutował i stał się bardziej zakaźny.

Reuter powołując się na informacje z chińskich urzędów, podaje że w tym roku zgłoszono w sumie 26 zakażeń. Większość z nich odnotowano w Syczuanie, ale wykrywano je też w sąsiednim mieście wydzielonym Chongqing, w regionie Kuangsi oraz w prowincjach Guangdong, Anhui i Hunan.

H5N6 jest podtypem wirusa grypy typu A. Jako jeden z wirusów zdolnych do przechodzenia ze zwierząt na ludzi uznawany jest za „nowy dla człowieka” i „mający potencjał, by stać się zagrożeniem pandemicznym” – napisano w kwietniowym raporcie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Od 2014 roku do 6 kwietnia 2020 roku władze Chin i Laosu zgłosiły łącznie 32 zakażenia wirusem A(H5N6), z czego 17 pacjentów zmarło. Wszyscy mieli kontakt z żywym drobiem, za wyjątkiem pięciu przypadków, w których źródła zakażenia nie podano – napisano w raporcie ECDC.

Antyszczepionkowiec w krytycznym stanie trafił do szpitala. Do sieci trafiło nagranie.

Źródło: PAP

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
69,99 zł
120,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz