Home Kategorie Życie Wieloletnia pracownica Rydzyka ujawnia, co działo się w Toruniu.
8.04K

Wieloletnia pracownica Rydzyka ujawnia, co działo się w Toruniu.

Wieloletnia pracownica Rydzyka ujawnia, co działo się w Toruniu.

Bogusława Żelazek „pełni posługę” w Radiu Maryja od samego początku istnienia rozgłośni. W wywiadzie opowiedziała o początkach powstawania kultowego radia.

Bogusława Żelazek do Radia Maryja dołączyła miesiąc po otwarciu. Jak opowiedziała w audycji, do ekipy rozgłośni wprowadziła ją bliska kuzynka. Teraz pani Bogusława pełni posługę w Radiu od 30 lat.

– „Na początku posługa była bardzo różnoraka. Tam, gdzie była potrzeba, tam trzeba było stanąć i pomóc. Nie było jeszcze zorganizowanych struktur wewnętrznych. One zaistniały dopiero później, kiedy zrodziła się takowa potrzeba, bo działanie Radia Maryja zaczynało być coraz poważniejsze i większe” – opisuje pani Bogusława dodając, że wraz z rozwojem rozgłośni objęła pracę na recepcji.

– „Ludzie byli zachwyceni, bo Polska, która dopiero co wyszła z komunizmu, zaczęła brzmieć modlitwą Kościoła, czyli różańcem, Koronką do Miłosierdzia Bożego czy zwyczajnym porannym i wieczornym pacierzem. To wszystko zaczęło budzić ludzi z letargu. Każdy ze łzami w oczach zaczął robić swój osobisty rachunek sumienia” – mówi o pierwszych latach Radia Maryja.

Kobieta opowiedziała też o swoim ulubionym miejscu w placówce rozgłośni. Okazuje się, że jest nią kaplica, z którą wiąże się wiele intensywnych wspomnień.

– „Najważniejszym miejscem mojego pobytu była i jest kaplica. Tam się spontanicznie gromadziliśmy przed Najświętszym Sakramentem. (…) Padaliśmy tam na kolana i nieraz całe noce modliliśmy się. Wszyscy się obudziliśmy z letargu i mieliśmy zapotrzebowanie na bliskość z Panem Jezusem. Braliśmy do rąk różańce i wspólnie zaczynaliśmy się modlić” – wspomina.

Zaczął wymiotować i tracić przytomność na lekcji. 17-latek zmarł w szpitalu. Są wyniki sekcji zwłok.

Źródło: Radio Maryja

Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
275,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz