Home Kategorie Poruszające Razem mieszkały i razem zmarły na COVID-19. Obie bały się szczepionek.

Razem mieszkały i razem zmarły na COVID-19. Obie bały się szczepionek.

Razem mieszkały i razem zmarły na COVID-19. Obie bały się szczepionek.

71-letnia Francesca Conte i jej 54-letnia przyjaciółka Cinzia Imparto mieszkały razem i razem zmarły na COVID-19. Włoszki nie były zaszczepione.

71-latka pochodziła z Neapolu, a jej 54-letnia przyjaciółka z miejscowości Castellemmare di Stabia.

– „W ostatnich latach postanowiły zamieszkać razem. Były przeciwieństwem siebie, ale 71-latka traktowała swoją towarzyszkę jak córkę. Dzięki wspólnemu lokum płaciły też mniejsze rachunki” – relacjonowała w rozmowie z dziennikarzem „Corriere della Sera” Angelita Conte, córka Franceski.

Włoszki nie były zaszczepione. W listopadzie zaraziły się koronawirusem i zachorowały na COVID-19. Z początku nie zamierzały jechać do szpitala i leczyły się same w domu. Dwa razy dziennie odwiedzała je pielęgniarka, aby podać tlen.

– „Groziłam im, chciałam zmusić do pójścia do szpitala. Cinzia nie mogła już nawet mówić z powodu kaszlu” – opowiadała Angelita Conte.

Najpierw pod respirator trafiła Francesca. Ona zmarła 22 listopada. Później, 3 grudnia, jej tragiczny los podzieliła Cinzia.

– „Upewniliśmy się, że nic nie wie o śmierci swojej przyjaciółki” – relacjonowała rozmówczyni „Corriere della Sera”.

Jak dodała, Francesca i Cinzia były bardzo uparte, „zbyt uparte, żeby się zaszczepić”. Do końca obstawały przy swoim zdaniu.

– „Bały się szczepionki. Były też przekonane, że wiele informacji na temat wirusa jest nieprawdziwych” – opowiadała córka 71-latki. Na wszelki wypadek obie często robiły testy na obecność koronawirusa.

Matka Angelity wierzyła, że wyjdzie z choroby.

– „Zawsze była pełna życia, bardzo pozytywna, nie bała się COVID-19, nawet gdy zachorowała. Była pewna, że gdy wyzdrowieje, dostanie zieloną przepustkę i poprosiła mnie o zaplanowanie wycieczki. Chciała pojechać na święta w ciepłe miejsca nad morzem” – mówiła Conte dziennikowi.

Jak dodała, ona sama nie ma takich radykalnych poglądów jak jej mama i po jej śmierci postanowiła się zaszczepić. W reakcji na tragiczne wydarzenie w rodzinie pierwszą dawkę szczepionki przyjął także jej syn.

Zaczął wymiotować i tracić przytomność na lekcji. 17-latek zmarł w szpitalu. Są wyniki sekcji zwłok.

Zabiegi kosmetyczne w firmie Health&Beauty
Zabiegi kosmetyczne w firmie Health&Beauty
99,00 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 34% zniżki na: Zabiegi kosmetyczne w firmie Health&Beauty

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz