Home Kategorie Życie Dyktator Białorusi chce zakazać „Karty Polaka”. „Polskość znów trzeba ukrywać”.

Dyktator Białorusi chce zakazać „Karty Polaka”. „Polskość znów trzeba ukrywać”.

Dyktator Białorusi chce zakazać „Karty Polaka”. „Polskość znów trzeba ukrywać”.

Wielka ciężarówka represji dojechała do posiadaczy Karty Polaka. Reżim w Mińsku grozi im odebraniem białoruskiego obywatelstwa. Polacy muszą na to uważać.

– „Trwa narzucanie polskiego prawa, polskiej kultury i tradycji u nas, na Białorusi. Pracują z młodym pokoleniem, trwa polonizacja naszego społeczeństwa” – oświadczył Ihar Chłabukin.

– „Ustawodawca doprowadzi do tego, by potraktować Kartę Polaka podobnie jak otrzymanie drugiego obywatelstwa. A wiemy, że według naszego prawa posiadanie podwójnego obywatelstwa na Białorusi jest niedopuszczalne, dlatego Karta Polaka powinna być zakazana, a jej funkcjonowania jako takiego dodatkowego paszportu dla Białorusinów prawo nie powinno dopuszczać. Myślę, że dojdziemy do tego podczas nowelizacji ustawy o obywatelstwie i migracji. Omówimy to i postawimy prawną kropkę w tej kwestii” – zapowiedział.

– „Krążą pogłoski, że posiadaczom Karty Polaka będą odbierać białoruskie obywatelstwo” – mówi „Rzeczpospolitej” jeden z działaczy prześladowanego przez władze Związku Polaków na Białorusi (ZPB).

Posiadaczy Karty Polaka wśród wszystkich państw dawnego ZSRR najwięcej jest właśnie na Białorusi. Ile to jest dokładnie osób? Ponad 160 tysięcy. To naprawdę sporo osób, które mogą dotknąć represje.

Koronawirus raport 11.12.2021. Kolejny dzień z dużą liczbą zgonów.

Źródło: rzeczpospolita.pl

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz