Home Kategorie News Pilne! Kolejny potężny wzrost cen.
6.20K

Pilne! Kolejny potężny wzrost cen.

Pilne! Kolejny potężny wzrost cen.

​ W listopadzie br. w sklepach było drożej średnio o blisko 11 proc. w ujęciu rocznym. Tak wskazuje indeks cen detalicznych. Drożyzna powoli nas wykańcza.

Jak wynika bezpośrednio z cyklicznej analizy cen detalicznych, prowadzonej przez UCE RESEARCH, Hiper-Com Poland i Grupę AdRetail wynika, że w listopadzie br. na 12 stale obserwowanych kategorii 9 zdrożało, a tylko 3 staniały. Jest źle, a będzie tylko gorzej.

Według Julity Pryzmont z Hiper-Com Poland, drożeje coraz więcej grup towarowych. Jest to o tyle problematyczne, że zwykle jedna grupa wpływa na drugą. Innymi słowy jest to błędne koło drożyzny.

– „Dla przykładu, ogromny wzrost cen olejów przełożył się na większe koszty produkcji artykułów na bazie oleju” – tłumaczy pani Julita.

– „Najwięcej olej, który odnotował skok cenowy o 79,4 proc., margaryna do pieczenia zdrożała o 36 proc., a masło poszło w górę o 34,1 proc.” – dodała.

– „Produkty tłuszczowe od kilku miesięcy drożeją, bo rosną ceny olejów pochodzenia roślinnego na światowych rynkach, co ma też związek z popytem na biopaliwa” – wskazał Karol Kamiński.

o 32% z kolei wzrosła cena produktów, które można podpiąć pod kategorię „inne”. Możemy przez to rozumieć na przykład karmy dla psów i kotów.

To niechlubne podium wśród najszybciej drożejących kategorii produktów zamyka  niestety ważny produkt jakim jest mięso z podwyżką o 20 proc. rdr., przy. Gdzie wołowina na przykład, zdrożała o blisko 28%. Sytuacja zdaje się pogarszać z miesiąca na miesiąc i nic nie zanosi na to, żeby miało być lepiej.

Koronawirus raport 11.12.2021. Kolejny dzień z dużą liczbą zgonów.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
89 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz