Home Kategorie News Kraj zdecydował się na zluzowanie obostrzeń. Powód? „Inaczej ludzie mogliby nie przestrzegać przyszłych”.
4.93K

Kraj zdecydował się na zluzowanie obostrzeń. Powód? „Inaczej ludzie mogliby nie przestrzegać przyszłych”.

Kraj zdecydował się na zluzowanie obostrzeń. Powód? „Inaczej ludzie mogliby nie przestrzegać przyszłych”.

​ W Rumunii łagodzone są niektóre obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w tym kraju. Rumunia boi się, że w przeciwnym razie ludzie nie będą przestrzegać przyszłych.

– „Spodziewamy się piątej fali. Martwię się, że sytuacja może znów wymknąć się spod kontroli” – mówi Zaharia w rozmowie z AP. Coś w tym niewątpliwie jest.

– „Równowaga pomiędzy ograniczeniami a wolnością jest trudna do osiągnięcia. Ale bez łagodzenia obostrzeń mieszkańcy mogliby być mniej skłonni do stosowania się do przyszłych obostrzeń” – dodaje.

Minister zdrowia Alexandru Rafila, po spotkaniu rządu poinformował, że władze muszą dać nadzieję mieszkańcom, że mogą oni żyć normalnie w swoim kraju. Rząd chce żeby wszystko wróciło do normalności w ich kraju.

W ramach łagodzenia obostrzeń sklepy, kawiarnie, galerie handlowe i restauracje mogą być otwarte do 22, a nie – jak dotychczas – do 21. Ponadto klienci będą mogli wchodzić do nich bez certyfikatu. Ponadto nie trzeba będzie nosić masek w miejscach gdzie nie ma dużo ludzi.

Koronawirus raport 11.12.2021. Kolejny dzień z dużą liczbą zgonów.

Źródło: rp.pl

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz