Home Kategorie Życie Postrzelony dzik wdał się w walkę z myśliwymi. Jeden z nich jest ciężko ranny.

Postrzelony dzik wdał się w walkę z myśliwymi. Jeden z nich jest ciężko ranny.

Postrzelony dzik wdał się w walkę z myśliwymi. Jeden z nich jest ciężko ranny.

W ostatni weekend w miejscowości Béruges we Francji odbyło się zbiorowe polowanie na dziki organizowane przez związek łowiecki. Przygoda ta skończyła się bardzo źle dla dzika i myśliwych.

Myśliwi nie umieli zabić dzika jednym strzałem jak to powinno się robić. Zamiast tego postrzelili ciężko zwierzę, które stwierdziło, że nie podda się bez walki i rzuciło się na myśliwych.

Dzik pogryzł i powalił 25-letniego myśliwego i jego 70-letniego kolegę. Na pomoc rzucił się trzeci myśliwy, który próbował zadźgać wściekłe zwierzę nożem. Na pomoc przyjechały służby medyczne oraz strażacy.

Wszyscy trzej myśliwi zostali przewiezieni do szpitala. Ich stan jest stabilny.  Jednakże jeden z myśliwych został ciężko ranny.

– „Ostre jak brzytwy szable powodują straszliwe rany. Ze względu na swoją wysokość dziki atakują zwykle nogi myśliwego. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli trafią w obszar tętnicy udowej. W wyniku takich ran umiera najwięcej myśliwych” – tłumaczy portal WildMen.

– „Najczęściej dochodzi do wypadków podczas dochodzenia postrzałków, ale w czasie polowań zbiorowych narażeni na atak są również podkładacze psów i naganiacze. W każdej chwili możemy się znaleźć w sytuacji, w której będziemy musieli udzielić pierwszej pomocy. Lochy bardzo często atakują, ponieważ bronią warchlaków. Najczęściej próbują ugryźć swoich prześladowców, co może być bardzo bolesne i traumatyczne, ale nie jest tak niebezpieczne jak atak odyńców” – dodano.

Koronawirus raport 11.12.2021. Kolejny dzień z dużą liczbą zgonów.

Źródło: strajk.eu

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz