Home Kategorie Zdrowie Włosi podali o ile spada skuteczność szczepionki po pięciu miesiącach. Interesujące dane.

Włosi podali o ile spada skuteczność szczepionki po pięciu miesiącach. Interesujące dane.

Włosi podali o ile spada skuteczność szczepionki po pięciu miesiącach. Interesujące dane.

Włoski Instytut Służby Zdrowia stwierdził, że po pięciu miesiącach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 ochrona przed zakażeniem spada z 74 do 39 proc. To ciekawa informacja.

Z drugiej strony jednak, należy również zauważyć, że Instytut jasno stwierdził, że skuteczność w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi COVID-19 u osób zaszczepionych w ostatnich pięciu miesiącach wynosi 93 procent.

Jak wskazują  badania, że trzecia dawka preparatu zapobiega ciężkiej chorobie w ponad 90 proc. przypadków. We Włoszech trzecia dawka to jest przypominająca jest podawana po pięciu miesiącach od pełnego zaszczepienia.

Rząd Włoch, jak podają media, pracuje nad mechanizmem, który ma automatycznie prowadzić do zawieszenia działania przepustki COVID-19 u osób, u których wykryte zostanie zakażenie. Wynika to z tego, że w obecnej sytuacji posiadacze Green Pass, mogą mieć ważny dokument, nawet jeżeli otrzymają pozytywny wynik testu.

Minionej doby na COVID-19 zmarło we Włoszech 96 osób i wykryto ponad 21 tys. zakażeń w 565 tys. testów. Innymi słowy, niecałe 4 procent testów dało wynik pozytywny. Sytuacja we Włoszech jeżeli chodzi o COVID-19 jest więc nienajlepsza. Podobnie zresztą jak w Polsce.

Szokujące informacje. Pfizer miał płacić ekspertom by ci kłamali na temat szczepionki Astry Zeneki.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz