Home Kategorie Zdrowie Szokujące słowa eksperta. „To nie będzie piąta fala, tylko pierwsza nowej epidemii”.

Szokujące słowa eksperta. „To nie będzie piąta fala, tylko pierwsza nowej epidemii”.

Szokujące słowa eksperta. „To nie będzie piąta fala, tylko pierwsza nowej epidemii”.

Straszenie wariantami covid-19 trwa nadal. Tym razem trafiło na Omikron, który jak wiecie jest najbardziej zaraźliwą formą koronawirusa. Co do tego nie mamy wątpliwości.

– „Jest takie niebezpieczeństwo, że pojawi się nowa fala związana z omikronem. Ona będzie trochę niezależna od poprzednich. Jeśli potwierdzi się to, co wiemy o omikronie, to nie będzie to piąta fala, tylko pierwsza nowej epidemii”  – stwierdził doktor Franciszek Rakowski.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 764 nowych zakażeniach koronawirusem i o śmierci 486 osób z COVID-19. Od poniedziałku 6 grudnia odnotowano 113 607 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa, a w związku z COVID-19 zmarły 2254 osoby. Sytuacja w Polsce jeżeli chodzi o COVID-19 jest bardzo zła.

– „Jesteśmy lekko po szczycie zakażeń w IV fali pandemii. Natomiast jeśli chodzi o szczyt hospitalizacji i zgonów, to on jest jeszcze przed nami, bo zawsze przychodzi od kilku do kilkunastu dni po szczycie zakażeń. A to z tego powodu, że najpierw stwierdza się chorobę, a później ponosi się jej konsekwencje” – tłumaczył.

Mężczyzna odniósł się również do nowych obostrzeń, które wejdą w życie 15 grudnia.

– „Jeśli chodzi o czwartą falę, to te obostrzenia niewiele zmienią, bo też niewiele już da się zmienić. Natomiast to jest absolutnie wyjątkowy moment w historii pandemii, ponieważ czwarta fala – w przeciwieństwie do wszystkich innych – zawraca nie dlatego, że była ścięta lockdownem czy jakimiś mocniejszymi restrykcjami, ale dlatego że doszliśmy do tej pożądanej odporności zbiorowej. Szacujemy, że ok. 84-85 proc. społeczeństwa jest zaimmunizowana i stąd jest to „wysycenie” epidemii. Ona sama z siebie zawraca” – stwierdził.

– „Faktycznie jest takie niebezpieczeństwo, że pojawi się nowa fala związana z omikronem. Ona będzie trochę niezależna od poprzednich. Jeśli potwierdzi się to, co wiemy o omikronie, to nie będzie to piąta fala, tylko pierwsza nowej epidemii. Ponieważ zależność pomiędzy omikronem a poprzednimi wariantami jest dosyć mała, on będzie się niezależnie rozwijał. Nadzieja jest jednak taka, że mimo iż jest on zakaźliwy, to może okazać się mało groźny. Niektórzy nawet mówią, że będzie naturalną szczepionką, czyli przechorujemy go, ale nie będziemy ponosić kosztów choroby” – stwierdził ekspert.

Szokujące informacje. Pfizer miał płacić ekspertom by ci kłamali na temat szczepionki Astry Zeneki.

Źródło: Tok FM

Termy Uniejów: basen, sauna
Termy Uniejów: basen, sauna
36,00 zł
25 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do strefy basenowej i strefy saun w Termach Uniejów (do -0%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz