Home Kategorie Zdrowie Członek rady medycznej bez ogródek mówi o zachowaniu rządu. Współpraca tylko w teorii.

Członek rady medycznej bez ogródek mówi o zachowaniu rządu. Współpraca tylko w teorii.

Członek rady medycznej bez ogródek mówi o zachowaniu rządu. Współpraca tylko w teorii.

– „Mamy wątpliwości, czy ktoś nas w rządzie słucha” – stwierdził otwarcie w rozmowie z PAP członek Rady Medycznej dr hab. Jacek Wysocki.

Janusz Korwin-Mike oraz Grzegorz Braun złożyli zawiadomienie do ABW o sprawdzenie powiązań między Radą Medyczną a firmami farmaceutycznymi.

– „Skoro minister zdrowia przez półtora roku nie jest w stanie się dowiedzieć, czy ludzie, którzy mu doradzają, są w takim konflikcie, czy nie, czy są rzecznikami interesów, lobbystami, akwizytorami pracującymi na korzyść koncernów farmaceutycznych, skoro prokuratura w tej sprawie pozostaje bierna, skoro administracja wojewódzka i centralna nie działają, to czas na działanie ABW” – ocenił Braun.

– „Moim zdaniem są to ruchy służące osłabieniu jakichkolwiek rekomendacji Rady Medycznej, notabene słabo przestrzeganych. Chodzi o podważenie opinii tego ciała, to jest chyba jedyny cel” – stwierdził z kolei Jacek Wysocki.

Ponadto zwrócił uwagę, że do momentu wprowadzenia szczepionek na COVID-19 w Polsce, nie prowadzono dyskusji o tym czy powinno się je kupić czy nie:

– „Opiniowaliśmy kolejność szczepień, a to nie miało żadnego wpływu na liczbę kupionych dawek, rodzaj kupionych szczepionek, więc -moim zdaniem – to podejrzenie o konflikcie interesów jest zupełnie nietrafione” – ocenił ekspert.

– „Pracując naukowo nad szczepieniami trudno być zupełnie odciętym od firm farmaceutycznych, bo w tej sferze przeprowadza się wiele badań klinicznych, ocen, ekspertyz, których nie robi się dla jednego czy dwóch przedsiębiorstw, tylko dla wielu firm” – wskazał.

– „Z jednej strony zarzuca się nam kontakty z firmami farmaceutycznymi, a z drugiej strony w środowisku lekarskim słyszymy opinie, że jesteśmy – jako Rada Medyczna – nieskuteczni. Nasze opinie, które są publikowane na rządowej stronie, pewnie mało kto czyta. W podpisaniu się pod tym apelem chodziło o pokazanie naszego stanowiska sprowadzonego do czterech głównych punktów. Oczekiwaliśmy podjęcia takich działań, które pozwolą cokolwiek osiągnąć w walce z pandemią” – stwierdził wściekły członek Rady Medycznej.

Szokujące informacje. Pfizer miał płacić ekspertom by ci kłamali na temat szczepionki Astry Zeneki.

Źródło: salon24.pl

 

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz