Home Kategorie Zdrowie Szpital w Bochni dostał nową stawkę za gaz. Drożej o 300%.

Szpital w Bochni dostał nową stawkę za gaz. Drożej o 300%.

Szpital w Bochni dostał nową stawkę za gaz. Drożej o 300%.

Szpital Powiatowy w Bochni ma w 2022 r. zapłacić za gaz aż o prawie 2 mln zł więcej niż w bieżącym roku. Stawka wzrosła o 300%, to olbrzymi cios dla ich budżetu.

Gaz w Szpitalu Powiatowym w Bochni służy przede wszystkim do ogrzewania. Placówce gaz dostarcza krajowy monopolista czyli PGNiG. Sytuacja jest naprawdę tragiczna. To olbrzymie koszty.

– „Z ok. 600 tys. zł, bo tyle do tej pory płaciliśmy w skali roku, wycena na 2022 rok przyszła na ok. 2,5 mln zł. Musimy unieważnić to postępowanie i będziemy szukać innych rozwiązań” – przekazał Jarosław Gucwa, dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni.

– „Jeśli będziemy musieli tyle płacić za gaz to grozi nam to załamaniem płynności finansowej. Gdybyśmy płacili to w ramach własnych środków to pójdziemy w straty i będziemy na minusie, choć nie wiadomo jeszcze jaki będziemy mieli kontrakt z NFZ na przyszły rok” – dodał Gucwa.

Z podobnym problemem mierzą się jednak inne firmy i obiekty w Powiecie Bochnia.

– „Z własnego ogrzewania gazowego korzysta tylko część jednostek powiatowych. Napływają do nas niepokojące informacje dotyczące wzrostu cen gazu. W Powiatowym Urzędzie Pracy w styczniu bieżącego roku za kWh płaciliśmy 16,91 groszy brutto, a w październiku ta cena wzrosła do 46,98 groszy brutto, mówimy tutaj o wzroście o 177 proc. W przypadku Domu Dziecka to wzrost o 217 proc. Dom Pomocy Społecznej, który wykorzystuje gaz tylko w kuchni, zanotował wzrost cen o 282 proc.” – powiedział Adam Korta, starosta bocheński.

Szokujące informacje. Pfizer miał płacić ekspertom by ci kłamali na temat szczepionki Astry Zeneki.

Źródło: bochnianin.pl

 

 

 

 

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
Oferta zakończona!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz