Home Kategorie Zdrowie Posłowie odrzucili pomysł świadczenia za zgon po przyjęciu zastrzyku.

Posłowie odrzucili pomysł świadczenia za zgon po przyjęciu zastrzyku.

Posłowie odrzucili pomysł świadczenia za zgon po przyjęciu zastrzyku.

Posłowie odrzucili pomysł świadczenia za zgon po przyjęciu zastrzyku. Niepożądany odczyn poszczepienny jakim jest zgon, przejmie sąd cywilny. Czy ta decyzja rządu was szokuje?

Poprawka posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 zakładała wypłacenie rodzinie zmarłego w wyniku NOP 200 tys. zł z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych (FKSO). Posłowie przychylili się jednak do wniosku, że taka sprawa jest dla sądu cywilnego i to on powinien się nią zajmować. Czy takie stanowisko jest słuszne? Oceńcie sami.

– „Nowelizacja ustawy o zapobieganiu zakażeniom i chorobom zakaźnym oraz ich zwalczaniu, wprowadzająca FKSO, ma zachęcić ludzi do szczepień. Dlatego proponuję, by expressis verbis wpisać do niej zapewnienie, że za śmierć w wyniku niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP) należeć się będzie suma 200 tys. zł” – tłumaczył Jarosław Sajko podczas pierwszego czytania projektu w sejmie.

Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos zauważył, że każda kwota w tej sytuacji może wydawać się nieadekwatna gdyż nie da się wycenić ludzkiego życia, dlatego też powinien zajmować się tymi sprawami sąd cywilny.

– „Ten temat jest niezwykle skomplikowany z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że w takiej sytuacji zespół, który będzie wspomagał rzecznika praw pacjenta, jeśli chodzi o opiniowanie, musiałby szczegółowo badać, czy śmierć nastąpiła na skutek NOP, a przecież w wielu sytuacjach występuje jedynie korelacja czasowa między przyjęciem danej dawki szczepionki a śmiercią pacjenta” – stwierdzono. Dlatego też takie sprawy są wyjątkowo trudne i każdą z osobna powinien rozpatrywać sąd cywilny. Dlatego też ta poprawka nie została przyjęta w formie w jakiej pierwotnie zakładano.

Pilne! Straż graniczna została zaatakowana. Migranci przebili się przez granicę.

Źródło: Rp.pl

 

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz