Home Kategorie Film Jego głos znają wszyscy. Nie żyje legenda polskiego dubbingu.

Jego głos znają wszyscy. Nie żyje legenda polskiego dubbingu.

Jego głos znają wszyscy. Nie żyje legenda polskiego dubbingu.

Nie żyje Miłogost Reczek, popularny aktor i legenda polskiego dubbingu. Walczył z nieuleczalną chorobą.

W wieku 60 lat zmarł Miłogost Reczek. Był artystą wszechstronnym, który dobrze radził sobie zarówno w komediach, jak i produkcjach cięższych gatunkowo. Mogliśmy oglądać go w takich hitach, jak „Ranczo”, gdzie wcielał się w posła Mazura, w wielu różnych kreacjach w „Świecie według Kiepskich” czy „Samym życiu”, gdize przez 7 lat występował jako Drudziński.

Miłogost Reczek przez ostatnie lata zmagał się z ciężką nieuleczalną chorobą. Cierpiał na złośliwy nowotwór,  szpiczaka, który powodował uszkodzenia kości, a także znacznie obniżał odporność aktorka na anemię i niewydolność nerek. Reczkiem opiekowała się fundacja im. Darii Trafankowskiej, która zbierała pieniądze na jego leczenie. O śmierci 60-latka poinformowała w mediach społecznościowych strona „Widzę głosy” poświęcona dubbingowi.

Miłogost Reczek przez wiele osób nazywany był legendą polskiego dubbingu. Ilość produkcji, w jakich doskonale podkładał głos, jest imponująca. Mogliśmy usłyszeć go w największych przebojach kinowych i kasowych produkcjach komputerowych. Jego głosem mówili między innymi Talar i Vesemir z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, Obi-Wan Kenobi z „Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje” czy Stoik Ważki z serii „Jak wytresować smoka”. Łącznie na swoim koncie miał ponad 350 produkcji.

– „Dziś choruję na szpiczaka i naprawdę czekam na koniec. Nie mam złudzeń, choroba jest nieuleczalna. Kwestia tylko, kiedy odejdę i jak. Właśnie się dowiedziałem, że lekarstwo, które brałem przez ostatnie miesiące, przestało działać. Zbliżam się do ostatniej linii obrony medycznej. No i potem nie wiem, co będzie. To znaczy wiem (…) Oswajam to sobie. Może nawet oswoiłem. Z jego powodu płakałem tylko raz. Nie byłem w stanie zawiązać butów, a musiałem wyjść do pracy. Rozwaliła mnie bezsilność. Niemożność wykonania tak prostej czynności” – opowiadał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Nie żyje 9-letni Bartek. Nauczyciele nie mogą w to uwierzyć.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz