Home Kategorie Zdrowie PILNE! Polak zakażony wariantem Omikron koronawirusa!
8.05K

PILNE! Polak zakażony wariantem Omikron koronawirusa!

PILNE! Polak zakażony wariantem Omikron koronawirusa!

W Chinach wykryto pierwsze zakażenie koronawirusem Omikron. Pozytywny test otrzymała podróżna z Polski, która przyleciała do Tiencinu. Resort Zdrowia potwierdził zakażenie nastolatki.

Omikron wykryty w Chinach. W państwie od którego rozpoczęła się pandemia COVID-19, potwierdzono zakażenie nowym wariantem koronawirusa u podróżnej z Polski.

Global Times podała we wtorek, że zakażenie zostało potwierdzone u obywatelki Polski, która przyleciała z Warszawy do Tiencinu.

Global Times poinformował, że podróżna z Polski nie miała gorączki, a jej przypadek zakażenia został zakwalifikowany jako bezobjawowy. Służby graniczne i sanitarne zareagowały błyskawicznie.

– „Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wariantu Omikron w mieście, władze Tiencinu powołały specjalny obszar leczenia infekcji wraz z zespołem medycznym. Do tej pory nie wykryto żadnych innych infekcji nowym wariantem koronawirusa wśród innych pasażerów tego samego lotu” – czytamy.

– „Mamy potwierdzenie, że jest zakażenie u osoby nastoletniej, podróżującej do Chin z matką. W tej chwili ta osoba przebywa w szpitalu, ale nie ma objawów (COVID-19). Jej matka ma ujemny wynik testu” – powiedział na konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Zapytany o to, czy w Polsce jest potwierdzony wariant Omikron, odpowiedział, że sanepid sprawdza ścieżkę kontaktów nastolatki przed wylotem do Chin.

– „Służby docierają do osób, które miały kontakt z nastolatką. Sytuacja będzie analizowana pod kątem kwarantann, jest dynamiczna” – powiedział we wtorek przed południem rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Awantura w galerii handlowej. Policja użyła paralizatora [WIDEO]

Źródło: PAP

Pakiety day spa
Pakiety day spa
109,99 zł
150,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa z wybranym masażem i kąpielą od 89,99 zł i więcej w Future Fit Day SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz