Home Kategorie Poruszające Kostnice nie mogą pomieścić ofiar. „Straciliśmy wiele dzieci”.

Kostnice nie mogą pomieścić ofiar. „Straciliśmy wiele dzieci”.

Kostnice w Kentucky w USA, które najbardziej ucierpiało po uderzeniu tornada, nie są w stanie pomieścić wszystkich ofiar, a jest ich tam co najmniej 80.

Tornada w USA przeszły przez 8 stanów w nocy z piątku na sobotę. W samym Kentucky liczba ofiar śmiertelnych to co najmniej 80. Wśród zmarłych są 3-latek i 5-latek.

– „Jednym z naszych wyzwań jest to, że podczas gdy tracimy tak wielu ludzi, większość naszych kostnic nie jest wystarczająco duża, więc przyjeżdżają koronerzy z całego stanu. […] Nie ma wystarczająco dużego obiektywu, aby pokazać wam rozmiar zniszczeń w hrabstwie Graves czy w Kentucky” – powiedział gubernator Andy Beshear.

Gubernator Kentucky w programie CNN „State of the Union” mówił o miasteczkach, które zniknęły z powierzchni ziemi.

– „Nie ma rodzinnego miasta mojego taty, Paxton. Trudno to opisać. Wiem, że straciliśmy wiele dzieci. To tornado nie dyskryminowało. Ucierpieć mógł każdy, kto znalazł się na jego drodze, nawet jeśli starał się zabezpieczyć. Nie widzieliśmy nic takiego wcześniej” – dodał.

Do ofiar żywiołu należy też sędzia okręgowy Brian Crick.

– „Jest to wstrząsająca strata dla jego rodziny, społeczności i systemu sądowego. Modlimy się za jego rodzinę” – napisał na Facebooku szef Sądu Najwyższego Kentucky John D. Minton Jr.

Jak donosi Centrum Prognozowania Burz, w ciągu weekendu przez 8 amerykańskich stanów przetoczyło się przynajmniej 50 tornad. Mowa o Arkansas, Illinois, Indianę, Kentucky, Missisipi, Missouri, Ohio i Tennessee. CNN, powołując się na przedstawiciela Amazona, podała, że w piątek na 11 minut przed atakiem tornada w magazynie w Edwardsville w Illinois rozległ się ostrzegawczy dźwięk syreny.

Joe Biden ogłosił, że tornada w Kentucky należy uznać za katastrofę naturalną na poziomie federalnym. To pozwoliło uruchomić dodatkową pomoc rządową dla poszczególnych stanów. Będzie ona obejmować dotacje na tymczasowe schronienia oraz naprawę domów, a także pożyczki dla właścicieli zniszczonych i nieubezpieczonych nieruchomości oraz inne programy pomocowe.

Nie żyje 9-letni Bartek. Nauczyciele nie mogą w to uwierzyć.

Źródło: PAP

Wydruk zdjęć w wybranym formacie
Wydruk zdjęć w wybranym formacie
19,80 zł
33,80 zł
90 dni
do końca oferty!
Wydruk zdjęć w wybranym formacie od 7 zł w AB Foto – wiele lokalizacji (do -46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz