Home Kategorie Poruszające Przyjechała zarobić na remont. Zgwałcili ją. Kobieta wyskoczyła przez okno.

Przyjechała zarobić na remont. Zgwałcili ją. Kobieta wyskoczyła przez okno.

Przyjechała zarobić na remont. Zgwałcili ją. Kobieta wyskoczyła przez okno.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok wobec dwóch mężczyzn, którzy wielokrotnie zgwałcili 34-letnią Mołdawiankę. Kobieta, aby ratować się przed oprawcami, wyskoczyła z 4. piętra.

Do tragedii doszło pod koniec maja 2017 roku. 34-letnia Swietłana przyjechała z Mołdawii do Polski, aby zarobić pieniądze przy zbieraniu owoców. Kobieta chciała zarobić na remont domu, w którym zostawiła trójkę małych dzieci.

34-latka nie zdobyła pracy i musiała przyjąć inną ofertę. Jeden z gdańskich taksówkarzy zaproponował jej pokój w zamian za sprzątanie mieszkania. W trakcie pierwszej nocy spędzonej w lokalu Swietłana została zgwałcona przez taksówkarza i jego kolegę.

W akcie desperacji kobieta wyskoczyła przez okno. Podczas upadku z czwartego piętra doznała licznych obrażeń, m.in. obrzęku mózgu, pęknięć kości miednicy, złamania nogi i obrażeń wewnętrznych. Trafiła do gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i przez miesiąc nie odzyskiwała przytomności. Według lekarzy kobieta nigdy nie odzyska pełnej sprawności.

Niedługo później zatrzymano Andrzeja S., który przyznał się do winy. Pod koniec września 2017 roku zatrzymano drugiego podejrzanego – Kamila G. On również przyznał się do winy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut uwięzienia i dokonania wielokrotnego gwałtu na 34-latce. Obaj zostali osadzeni w areszcie.

Jak informuje TVN24, Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał w piątek prawomocny wyrok w sprawie obu mężczyzn. Andrzej S. spędzi w więzieniu osiem lat, natomiast Kamil G. dziewięć. Podwyższono także karę zadośćuczynienia od Andrzeja S. do 60 tysięcy złotych, a od Kamila G. do 50 tysięcy złotych.

Jest to kolejny wyrok w sprawie. Wcześniej Andrzej S. i Kamil G. usłyszeli podobne wyroki, jednak z mniejszymi kwotami zadośćuczynienia.

Pijana 12-latka wyskoczyła z 8. piętra. Pokłóciła się z babcią.

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz