Home Kategorie Zdrowie Ognisko koronawirusa u norek w Polsce. Wdrożono procedury.
2.51K

Ognisko koronawirusa u norek w Polsce. Wdrożono procedury.

Ognisko koronawirusa u norek w Polsce. Wdrożono procedury.

Stwierdzono siódme ognisko koronawirusa u norek w Polsce. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto w gospodarstwie liczącym 470 norek w powiecie krotoszyńskim.

Ognisko koronawirusa u norek stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Próbki do badań pobrano 1 grudnia w związku z rutynowymi badaniami zwierząt. Przebadano 20 próbek. W przypadku 18 zwierząt wyniki były pozytywne.

O wynikach poinformowano ministra rolnictwa i rozwoju wsi, odpowiednie organy Inspekcji Weterynaryjnej i Inspekcji Sanitarnej. W gospodarstwie, gdzie stwierdzono zakażenie, wdrożono wszelkie procedury, m.in. dotyczące likwidacji stada. Zgodnie z przepisami, za likwidację stada nie przysługuje hodowcom odszkodowanie.

W zeszłym tygodniu stwierdzono trzy ogniska wirusa w gminie Kołobrzeg. Stada liczyły odpowiednio 1 tys. samic, 300 samic i 5 tys. samic. Inne ognisko koronawirusa wykryto na początku grudnia w gospodarstwie w powiecie nakielskim, gdzie znajdowało się ok. 25 tys. norek.

Pierwsze ognisko koronawirusa u norek stwierdzono pod koniec stycznia na fermie na Pomorzu. W stadzie znajdowało się 5845 norek. Drugie ognisko wykryto w czerwcu w dwóch gospodarstwach w woj. lubelskim. W sumie było w nim 8 tys. samic i 29 tys. młodych norek.

„Odłączyć od respiratorów”. Jego słowa o niezaszczepionych wywołały burzę.

Źródło: PAP

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz