Home Kategorie News Pojawiła się tajemnicza, niezidentyfikowana choroba. Nie żyje już niemal 90 osób.

Pojawiła się tajemnicza, niezidentyfikowana choroba. Nie żyje już niemal 90 osób.

Pojawiła się tajemnicza, niezidentyfikowana choroba. Nie żyje już niemal 90 osób.

WHO bada przypadki śmierci 89 osób, które zmarły na niezidentyfikowaną chorobę w rejonie miejscowości Fangak w Sudanie Południowym. Rejon został niedawno dotknięty powodziami. Jak twierdzą lokalne władze, chorzy nie byli zakażeni cholerą.

Ministerstwo zdrowia Sudanu Południowego od zeszłego tygodnia informuje o nieznanej, śmiertelnej chorobie, która szerzy się w stanie Jonglei. Próbki zebrane od chorych nie wykazały, aby byli zakażeni cholerą.

Sudan Południowy w ostatnich miesiącach zmaga się z największymi od 60 lat powodziami. ONZ twierdzi, że żywioł wpłynął na życie niemal miliona osób. 35 tys. musiało być ewakuowanych. Jednym z regionów, który najbardziej ucierpiał jest właśnie stan Jonglei.

– „Z powodziami łączy się zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się malarii. Wiele dzieci jest też zagrożonych niedożywieniem” – ostrzegł Lam Tungwar Kueigwong z południowosudańskiego rządu. Zareagowała już także Światowa Organizacja Zdrowia.

– „Zdecydowaliśmy się wysłać zespół szybkiego reagowania, który zbada sprawę i oceni związane z nią ryzyko; będzie mógł też zebrać próbki od chorych – na razie wiemy o śmierci 89 osób” – powiedziała stacji BBC Sheila Baya z WHO.

Przez powódź misja WHO ma trudności z przemieszczaniem się po kraju i dotarciem do regionu, w którym pojawiła się niezidentyfikowana choroba.

UWAGA! Powiedzą, że dzwonią z Sanepidu. Jeśli usłyszysz to pytanie, natychmiast się rozłącz.

Źródło: PAP

Terapia antynikotynowa
Terapia antynikotynowa
39,99 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Terapia antynikotynowa za pomocą biorezonansu od 39,99 zł w Medivital

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz