Home Kategorie News Ważny komunikat w sprawie szczepionki Johnson&Johnson!

Ważny komunikat w sprawie szczepionki Johnson&Johnson!

Ważny komunikat w sprawie szczepionki Johnson&Johnson!

Poznaliśmy oficjalne zalecenie Europejskiej Agencji Leków w sprawie terminu podawania dawki przypominającej szczepionki J&J.

EMA opublikowała zalecenia, zgodnie z którymi można rozważyć dawkę przypominającą jednodawkowej szczepionki na COVID-19 firmy Johnson&Johnson co najmniej 2 miesiące po pierwszej dawce u osób powyżej 18 roku życia.

– „Zalecenie jest zgodne z danymi wskazującymi, że dawka przypominająca szczepionki Johnson&Johnson podana co najmniej dwa miesiące po pierwszej dawce u dorosłych doprowadziła do wzrostu przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 (wirusowi wywołującemu COVID-19). Ryzyko zakrzepicy w połączeniu z małopłytkowością (TTS) lub innymi bardzo rzadkimi działaniami niepożądanymi po podaniu dawki przypominającej nie jest znane i jest dokładnie monitorowane” – czytamy w komunikacie agencji.

Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) EMA stwierdził również, że dawkę przypominającą szczepionki J&J można podać po dwóch dawkach jednej ze szczepionek opartych na technologii mRNA zatwierdzonych w UE (Pfizer/BioNTech lub Moderna).

Pojawiła się tajemnicza, niezidentyfikowana choroba. Nie żyje już niemal 90 osób.

Źródło: PAP

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz