Home Kategorie Poruszające 38-latka z COVID-19 walczy o życie. Jej półroczne dziecko jest pod respiratorem.

38-latka z COVID-19 walczy o życie. Jej półroczne dziecko jest pod respiratorem.

38-latka z COVID-19 walczy o życie. Jej półroczne dziecko jest pod respiratorem.

38-letnia kobieta, która przeszła w ciąży COVID-19 jest w bardzo ciężkim stanie. 11 grudnia podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Chłopiec przyszedł na świat w szóstym miesiącu ciąży. Jest pod respiratorem.

38-latka walczy o życie w szpitalu. Jak podaje Radio Zet, kobieta jest poddana terapii ECMO, czyli pozaustrojowemu utlenianiu krwi.

Kobieta nie była zaszczepiona na COVID-19. Zakaziła się będąc w ciąży. Przy pogarszającym się stanie zdrowia ciężarnej lekarze podjęli decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia w szóstym miesiącu.

Chłopiec jest w stabilnym stanie. Jest jednak podłączony pod respirator. Lekarze od miesięcy apelują, aby kobiety w ciąży przyjmowały szczepionkę na COVID-19, mimo iż na początku pandemii niektórzy odradzali takie działanie. Obecnie nie mają w tej kwestii wątpliwości.

– „Bardzo sporadycznie zdarzają się komentarze, że lekarz powiedział, iż nie warto (szczepić ciężarnych przeciw COVID-19, przyp.). Nie mamy wątpliwości, że szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2 w trakcie ciąży są bezpieczne i potrzebne” – powiedział reporterce Radia ZET neonatolog prof. Jan Mazela z Kliniki Zakażeń Noworodka Szpitala przy ul. Polnej. W tej poznańskiej lecznicy przebywa obecnie siedem ciężarnych zakażonych koronawirusem.

Koszmarny wypadek. Osobówka zderzyła się z ciężarówką. Nie żyje młody mężczyzna.

Źródło: Radio ZET

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
38,00 zł
75,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz