Home Kategorie Życie Specjalne kamery „wyłapią” osoby bez maseczki. Zdjęcia trafią na policję.
1.33K

Specjalne kamery „wyłapią” osoby bez maseczki. Zdjęcia trafią na policję.

Specjalne kamery „wyłapią” osoby bez maseczki. Zdjęcia trafią na policję.

Kamery mają „wyłapywać” osoby, które przychodzą do Urzędu Miasta w Poznaniu bez maseczki. Specjalny monitoring został zainstalowany w budynku przy ul. Gronowej.

Aktualne obostrzenia nakazują m.in. zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

– „Niestety, nie wszyscy stosują się do tego nakazu. Dlatego w budynku przy ulicy Gronowej 22 a zainstalowano specjalne kamery. Dzięki nim łatwiej będzie ukarać osoby, które nie noszą maseczek” – podał poznański magistrat.

W budynku urzędu przy ul. Gronowej rozpoczęto instalację 6 kamer, które są w stanie nagrywać obraz w bardzo wysokiej rozdzielczości. Magustrat wskazał, że jakość zdjęć jest tak dobra, że bez problemu można na nich rozpoznać twarze osób, które nie noszą maseczek. Urządzenia zamontowano ze względu na petentów, którzy nie chcą zasłaniać ust i nosa mimo wielokrotnego zwracania uwagi przez urzędników. Kilka razy w takich przypadkach interweniowała już policja.

– „Gdy na salę obsługi wchodzi ktoś bez maski, zawsze prosimy, by ją założył. Jeśli prośby nie przynoszą skutku, pozostaje nam wezwanie policji. Dzięki nowym kamerom będziemy mieli zabezpieczony materiał dowodowy w postaci wyraźnego zdjęcia, które będzie można przekazać policjantom bez wzywania mundurowych. System jest w dużej mierze automatyczny, sprzęt sam jest w stanie wykryć twarze, które nie są osłonięte i zrobić zdjęcie” – wyjaśnił zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP Michał Mieloch.

Sprzęt zainstalowany w poznańskim urzędzie to rozwiązanie pilotażowe. Magistrat podał, że jeśli system będzie działać i okaże się potrzebny, możliwe że podobny sprzęt będzie zainstalowany też w innych salach obsługi klienta.

Maseczki obowiązkowe również w domu. To nowy sposób na walkę z Omikronem.

Źródło: PAP

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz