Home Kategorie Zdrowie Odkryto nowy objaw wariantu Omikron. Pojawia się, gdy śpimy.
13.12K

Odkryto nowy objaw wariantu Omikron. Pojawia się, gdy śpimy.

Odkryto nowy objaw wariantu Omikron. Pojawia się, gdy śpimy.

Nowy wariant koronawirusa rozprzestrzenia się bardzo szybko. Lekarz alarmują: zakażeniu wirusem towarzyszy nietypowy objaw, który pojawia się tylko nocą.

Wariant Omikron został uznany przez WHO za niepokojący. Wirus ma ponad 50 mutacji, z czego aż 32 znajdują się w obrębie białka kolca. Omikron ma też wysoki wskaźnik reinfekcji. Potwierdzone przypadki pojawiły się w większości krajów Europy. Mimo iż Omikron atakuje coraz więcej osób, powoduje mniej nasilone objawy od Delty, a większość zakażonych dochodzi do zdrowia we własnych domach. Niektóre dolegliwości towarzyszące Omikronowi są jednak zupełnie inne niż w przypadku poprzednich mutacji.

Główne symptomy świadczące o chorobie to skrajne zmęczenie, ból głowy i pleców. U niektórych chorych może pojawić się również gorączka, ból gardła i kaszel. Badacze z RPA opisują kaszel jako suchy. Dr Unben Pillay, lekarz rodzinny z Johannesburga ostrzegł przed kolejnym objawem Omikronu. Jak powiedział podczas spotkania zwołanego przez Departament Zdrowia Republiki Południowej Afryki, lekarze powinni zwrócić szczególną uwagę na nocne poty u osób zarażonych wariantem Omikron.

Czy nocne poty związane z zakażeniem koronawirusem to powód, aby jechać do szpitala? Jak twierdzi specjalista, pocenie się wywołane Omikronem nie jest zaskakujące dla lekarzy. Jak mówi dr Jacek Krajewski, lekarz rodzinny i prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

– „Wszystkie przeziębienia charakteryzują się tym, że osłabiają organizm, dlatego każdy wysiłek może wywołać nadmierną produkcję potu. Każdy zna powiedzenie „pocić się ze strachu”. Można powiedzieć, że COVID-19 jest silnym stresem dla naszego organizmu i dlatego zaczynają działać mechanizmy powodujące nadmierną potliwość” – tłumaczy dr Krajewski.

Nocne poty wywołane Omikronem u niektórych osób  mogą być bardzo nasilone. Zależy to jednak od stopnia, w jakim organizm został zainfekowany przez koronawirusa. Ilość i zapach wydzielanego potu mogą być również związane z wrodzonymi skłonnościami danej osoby.

38-latka z COVID-19 walczy o życie. Jej półroczne dziecko jest pod respiratorem.

Źródło: nbcchicago.com

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz