Home Kategorie Porady Ponura informacja zwłaszcza dla emerytów. Kilkaset leków straci refundację. Sprawdź czy twój jest na liście.

Ponura informacja zwłaszcza dla emerytów. Kilkaset leków straci refundację. Sprawdź czy twój jest na liście.

Ponura informacja zwłaszcza dla emerytów. Kilkaset leków straci refundację. Sprawdź czy twój jest na liście.

Medykamenty przeciw nowotworom złośliwym, przerostowi gruczołu krokowego, schizofrenii, chorobom umysłowym, przewlekłym owrzodzeniom, leki przeciw cukrzycy, etc. mogą przestać być refundowane.

– „To łącznie aż 303 pozycje (mogące jednak zawierać kilka różnych wariantów tego samego leku) — wynika z opublikowanego projektu obwieszczenia ministra zdrowia. I choć negocjacje resortu z firmami farmaceutycznymi wciąż trwają, a wiele produktów może mieć wydawane decyzje refundacyjne w kolejnych miesiącach, to i tak już teraz podnoszą się głosy, że to najmniej korzystna dla pacjentów lista od 7 kilku lat. Najczęściej znika maksymalnie kilkadziesiąt produktów” – przekazuje dziennik gazeta prawna.

– „To istotna zmiana z punktu widzenia pacjentów oraz farmaceutów” – komentuje sprawę Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej. Doprowadzi to do tego, że spora część pacjentów zapewne będzie próbować wykupić te leki jeszcze przed końcem roku. Dodaje on jednak, że spora część tych leków posiada relatywnie łatwo dostępne zamienniki.

Jak twierdzi „DGP” w zdecydowanej większości przypadków usunięcie medykamentów z listy refundacyjnej związane jest z brakiem złożenia wniosku kontynuacyjnego przez firmy farmaceutyczne.

– „Od części ekspertów słyszymy, że może to mieć związek z >>rosnącym niezadowoleniem producentów wobec niskich stawek negocjowanych przez resort zdrowia<< — wszak ceny leków w Polsce należą do najniższych w Unii Europejskiej. Ze strony branży da się również słyszeć krytyczne głosy względem konsultowanej obecnie dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej” – chodzi tutaj zwłaszcza o leki przeciw cukrzycy, chorobie Alzhaimera, wszelkim chorobom umysłowym oraz co najgorsze, przeciw nowotworom w formie złośliwej.

Obniżenie wieku emerytalnego. Ważne wieści dla Polaków.

Źródło: salon24.pl

 

 

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
98,40 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Lipoliza iniekcyjna w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz