Home Kategorie News Ceny prądu w 2022 górę o 20% a gazu 40%. Szykujcie się na dalsze podwyżki.

Ceny prądu w 2022 górę o 20% a gazu 40%. Szykujcie się na dalsze podwyżki.

Ceny prądu w 2022 górę o 20% a gazu 40%. Szykujcie się na dalsze podwyżki.

– „Wzrost cen energii elektrycznej o około 20 procent dla odbiorców indywidualnych ogłosi w najbliższy piątek Urząd Regulacji Energetyki” – przekazuje Radio Zet.

Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych będą jeszcze wyższe – tu podwyżki mają sięgać nawet 40 proc. dla gospodarstw, które wykorzystują gaz do ogrzewania. Innymi słowy, czekają nas kolejne, potężne podwyżki, które z pewnością wpłyną na nasze portfele.

Ceny gazu ostatnio osiągają rekordowe wyniki na giełdach. W środę surowiec był droższy o 50 proc. względem początku tygodnia. Wiele osób za to co się dzieje, wini politykę gazpromu.

– „Nasz kontynent zderzył się z problemem niewystarczającej podaży gazu ziemnego. Wynika ona głównie z działań Gazpromu, głównego dostawcy gazu do Europy. Gazprom nie korzysta w pełni z możliwości technicznych tranzytu tego surowca w kierunku zachodnim i nie zapełnia nim swoich magazynów w Europie Zachodniej przed zimą” – przekazał wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny Marcin Szczudło.

W praktyce znaczy to dla nas kolejne olbrzymie podwyżki cen, zwłaszcza za gaz. Jak mamy radzić sobie z podwyżkami stawek za gaz, zwłaszcza teraz gdy musimy ogrzewać nasze domostwa?

Obniżenie wieku emerytalnego. Ważne wieści dla Polaków.

Źródło: onet.pl

Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
53,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet i mężczyzn od 53,99 zł w Centrum Medycznym Polmed – ponad 300 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz