Home Kategorie Zdrowie Nowe obostrzenia weszły w życie wczoraj. Spóźnione o cały miesiąc.

Nowe obostrzenia weszły w życie wczoraj. Spóźnione o cały miesiąc.

Nowe obostrzenia weszły w życie wczoraj. Spóźnione o cały miesiąc.

15 grudnia weszły w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Co ciekawe odbywa się to w momencie, kiedy w Polsce zaczęto odnotowywać spadki epidemiczne. Cóż, wszystko na opak.

Według prof. Krzysztofa J. Filipiaka działania rządu są wyraźnie spóźnione, a nie udało się zapobiec najgorszemu w tej sytuacji. Co należy przez to rozumieć?

– „Działania wobec czwartej fali są spóźnione o miesiąc. Działania w zakresie przygotowania się na czwartą falę są spóźnione o pół roku, bo stanowisko Rady Medycznej ukazało się w lipcu. Działania koncepcyjne nad zwiększeniem liczby szczepień są spóźnione o rok” – tak wejście w życie nowych obostrzeń epidemicznych komentuje profesor Filipiak.

Wprowadzanie obostrzeń nie zmieni sytuacji w szpitalach.

– „Powstaje kolejny dług zdrowotny, ponieważ dla ratowania pacjentów z COVID-19 zabierany jest dostęp do procedur i zabiegów medycznych innym chorym” – dodał prof. Filipiak .

Dług zdrowotny muszą państwo rozumieć jako sytuacja, w której nieleczone choroby przewlekłe czy niezdiagnozowane nowotwory przyniosą rozciągniętą na lata falę zgonów nadmiarowych. Pandemia nam nie wybaczy, szykują się więc kolejne problemy z nowotworami.

Obniżenie wieku emerytalnego. Ważne wieści dla Polaków.

Źródło: wp.pl

Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
147,00 zł
199,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 26% zniżki na: Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz