Home Kategorie News Protest w stolicy przeciwko lockdownom i obowiązkowi szczepień w stolicy kraju.

Protest w stolicy przeciwko lockdownom i obowiązkowi szczepień w stolicy kraju.

Protest w stolicy przeciwko lockdownom i obowiązkowi szczepień w stolicy kraju.

– „Tysiące osób przemaszerowało w czwartek ulicami stolicy Nowej Zelandii, Wellington, w proteście przeciwko obowiązkowi szczepień na COVID-19 i stosowanym w tym kraju lockdownom” – mówi Reuters.

Protest miał miejsce w momencie, gdy Nowa Zelandia osiągnęła poziom 90 proc. zaszczepionych przeciw COVID-19 dorosłych mieszkańców kraju. Ludzie są wściekli na obecnie panującą sytuację.

Polityka twardych lockdownów i szybka kampania szczepień przeciw COVID-19 wprawdzie doprowadziła do tego, że Nowa Zelandia jest jednym z najmniej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Z drugiej strony jednak, polityka ta wywołuje ostrą reakcje obywateli na panującą sytuację i szczerze mówiąc, trudno im się dziwić.

Rząd Nowej Zelandii wprowadził obowiązek szczepień na COVID-19 przedstawicieli wybranych grup zawodowych takich jak na przykład nauczyciele czy pracownicy ochrony zdrowia.

Protestujący zgromadzili się pod dzielnicę biznesową Wellington, po czym zgromadzili się przed parlamentem.

Niektórzy z protestujących mieli ze sobą tabliczki z hasłami „Wolność ponad strachem”, „lockdowny niszczą życie” itd. Ludzie są zmęczeni obostrzeniami.

W wyniku presji wynikającej z oczekiwań społecznych premier Jacinda Ardern zdecydowała się złagodzić większość obowiązujących jeszcze w Nowej Zelandii obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia. W końcu musi słuchać opinii społecznej.

Obniżenie wieku emerytalnego. Ważne wieści dla Polaków.

Źródło: rp.pl

 

Termy Uniejów: basen, sauna
Termy Uniejów: basen, sauna
36,00 zł
25 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do strefy basenowej i strefy saun w Termach Uniejów (do -0%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz