Home Kategorie Zdrowie Najnowsze ustalenia nie budzą wątpliwości. Dwie dawki szczepionki nie chronią przed Omikronem.

Najnowsze ustalenia nie budzą wątpliwości. Dwie dawki szczepionki nie chronią przed Omikronem.

Najnowsze ustalenia nie budzą wątpliwości. Dwie dawki szczepionki nie chronią przed Omikronem.

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeanalizowali wpływ wariantu Omikron wirusa SARS-CoV-2 na szczepionki. Wyniki nie są dobre.

– „Analizując próbki krwi osób, które otrzymały dwie dawki szczepionek AstraZeneca/Oxford lub Pfizer/BioNTech, wykazano znaczny spadek przeciwciał neutralizujących wobec wariantu Omikron (w porównaniu do wariantu Delta).” – wskazują wyniki badań.

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego sprawdziły tzw. miano neutralizujące, czyli to w jaki sposób przeciwciała reagują na wariant Omikron.

Źle z wariantem Omikron radziły sobie dwie dawki szczepionki AstraZeneca. Miano neutralizujące spadło bowiem poniżej wykrywalnych progów.

Nie oznacza to jednak tego, że szczepionki Pfizer i AstraZeneca są nieskuteczne w zapobieganiu ciężkiej postaci COVID-19 i zmniejszaniu ryzyka hospitalizacji. Badania te pokazują jednak wyraźnie jedną rzecz. Wariant Omikron, radzi sobie ze szczepionkami bez większego problemu.

Naukowcy sugerują więc, że wariant Omikron może prowadzić do zachorowań na COVID-19 także u osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki. Nic jednak jak do tej pory nie wskazuje na to, żeby wariant Omikron był groźniejszy od innych wariantów koronawirusa.

Obniżenie wieku emerytalnego. Ważne wieści dla Polaków.

Źródło:

 

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz