Home Kategorie News Rząd tego kraju wycofuje się z pomysłu oznaczania opaskami zaszczepionych.

Rząd tego kraju wycofuje się z pomysłu oznaczania opaskami zaszczepionych.

Rząd tego kraju wycofuje się z pomysłu oznaczania opaskami zaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia Izraela zdecydowało, że nie będzie wymagać od osób odwiedzających obiekty publiczne, do których dostęp uzależniony jest od posiadania tzw. zielonej przepustki. To szok.

Informacja taka pojawiła się w środę wieczorem, po tym jak dzień wcześniej premier Naftali Bennett i minister zdrowia, Nitzan Horowitz zapowiedzieli, że chcą wprowadzić takie rozwiązanie. Z pomysłu jednak się wycofali.

Resort zdrowia wskazał jednak fakt, że liczba zakażeń w Izraelu na COVID-19 rośnie z dnia na dzień, co jest sporym problemem.

We wtorek Bennett i Horowitz mówili, że poczynając od najbliższego weekendu, dostęp do galerii handlowych i innych dużych obiektów publicznych uzyskają jedynie osoby posiadające tzw. zielony paszport czyli dokument, który świadczy o uzyskanym szczepieniu na COVID-19. Wycofali się jednak z tego pomysłu.

Głównie dlatego, że niezwykle negatywnie ocenili go chociażby właściciele sklepów w Izraelu. Ministerstwo Zdrowia zapowiada jednak przygotowanie innych rozwiązań pozwalających odróżnić klientów, które ma pozwolić na odróżnienie czy klient jest zaszczepiony czy też nie.  Taka segregacja budzi jednak niesmak w wielu osobach.

Warto zauważyć, że rząd Izraela podtrzymał swoją pierwotną decyzję dotyczącą tego, że dostęp do sklepów z produktami inne niż podstawowe, w galeriach handlowych, mają mieć od weekendu wyłącznie osoby posiadające „zieloną przepustkę. Jak będą to sprawdzać? Tego nie wiemy.

Koronawirus raport 16.12.2021. Jeszcze więcej zgonów.

Źródło: RP.pl

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
89,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz