Home Kategorie Poruszające Dmuchany zamek odleciał! Czworo dzieci nie żyje.

Dmuchany zamek odleciał! Czworo dzieci nie żyje.

Dmuchany zamek odleciał! Czworo dzieci nie żyje.

Czworo dzieci nie żyje a kilkoro ich kolegów z klasy walczy jest w stanie krytycznym. Tak skończyła się zabawa w jednej z australijskich szkół. Zabawa była zorganizowana z okazji przerwy semestralnej.

Do tragedii doszło około godz. 10 rano w czwartek 16 grudnia. W Szkole Podstawowej Hillcrest niedaleko Devonport w północno-zachodniej Tasmanii. Jedną z głównych atrakcji był olbrzymi dmuchany zamek. Dzieci kochają takie dzieci, prawda?

W pewnym momencie uderzył silny podmuch wiatru, który dosłownie wyrwał zamek z ziemi. Kilkoro dzieci spadło z wysokości 10 metrów. miejsce zdarzenia wysłano dwa helikoptery ratunkowe i kilka karetek pogotowia. W wyniku upadku dwoje chłopców i dwie dziewczynki z klasy 5 i 6 zginęło. Kilkoro innych jest w stanie krytycznym i walczy o życie w szpitalu.

– „W dniu, w którym te dzieci miały świętować swój ostatni dzień w szkole podstawowej, wszyscy opłakujemy ich stratę. Mogę już potwierdzić ze smutkiem, że czworo dzieci zmarło, czworo jest w krytycznym stanie, a jedno odniosło poważne obrażenia. Ofiary śmiertelne to dwaj chłopcy i dwie dziewczynki z klasy piątej i szóstej” – przekazał szef Tasmańskiej policji, Darren Hine.

Służby ratunkowe były zszokowane tym co zastały. Teren szybko ogrodzono żeby nikt nie widział tego co się dzieje.

Zrozpaczonym bliskim ofiar, a także nauczycielom, uczniom, świadkom oraz pracownikom służb, zaoferowano pomoc psychologiczną. Jak widać powyżej, nawet policjanci byli zniszczeni przez rozmiar tragedii.

– „To po prostu łamie ci serce. Małe dzieci bawią się razem z rodzinami i kończy się to tak straszną tragedią. O tej porze roku to po prostu łamie serce” – przekazał premier Morrison.

Przerażające informacje od Reutersa: Ośmioro dzieci z zapaleniem mięśnia sercowego po szczepionce na COVID.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, twitter

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz