Home Kategorie Porady Nowe obostrzenia wchodzą w życie: kiedy zachoruje domownik, rodzina też wykona test. Nie popełnij przy tym jednego błędu!

Nowe obostrzenia wchodzą w życie: kiedy zachoruje domownik, rodzina też wykona test. Nie popełnij przy tym jednego błędu!

Nowe obostrzenia wchodzą w życie: kiedy zachoruje domownik, rodzina też wykona test. Nie popełnij przy tym jednego błędu!

Od 15 grudnia obowiązują nowe przepisy dotyczące m.in. testowania osób mieszkających z chorym na COVID-19. Teraz wymaz będą musieli zrobić wszyscy, również zaszczepieni i ozdrowieńcy.

Czwarta fala pandemii wciąż przetacza się przez Polskę, liczba zakażonych nieco spada, ale liczba zgonów wręcz rośnie. Dwa dni temu zmarło niecałe 700 osób. To naprawdę spory problem.

Od 15 grudnia wszyscy domownicy osoby chorej będą miały nałożoną kwarantannę. Jarosław Rybarczyk wytłumaczył Faktowi że na stronie Biura Komunikacji ministerstwa zdrowia, na stronie Domowej Opieki Medycznej został uruchomiony specjalny formularz na test w kierunku SARS-CoV-2 dla domownika osoby zakażonej SARS-CoV-2.

Co jeżeli jesteś zaszczepiony?

Zasadniczo powinieneś poczekać na wynik wymazu domownika, który wykonał test na koronawirusa. Dopiero jak jego wynik będzie pozytywny, zgłoś się na test. Jeżeli zrobisz test w ten sam dzień co osoba zakażona, to czeka cię kwarantanna.

Zlecenie na test generowane jest po wypełnieniu formularza na stronie DOM https://www.gov.pl/web/koronawirus/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa. Możesz to zrobić zarówno internetowo jak i telefonicznie. Jeżeli chcecie zapisać dziecko to musicie wykonać profil zaufany.

Przerażające informacje od Reutersa: Ośmioro dzieci z zapaleniem mięśnia sercowego po szczepionce na COVID.

Źródło: Fakt

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz