Home Kategorie News Te szczepionki nie chronią przed Omikronem? Są wyniki badania.

Te szczepionki nie chronią przed Omikronem? Są wyniki badania.

Te szczepionki nie chronią przed Omikronem? Są wyniki badania.

Naukowcy badają nowy wariant COVID-19. Grupa amerykańskich i szwajcarskich naukowców sprawdziła, jak z Omikronem radzą sobie szczepionki różnych firm. Okazało się, że preparaty trzech producentów: J&J, Sinopharm i Sputnik V są wobec niego bezradne.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców Uniwersytetu Stanu Waszyngton i ekspertów z szwajcarskiej firmy Humabs. Porównano w nim skuteczność szczepionek u pacjentów z podstawowym wariantem COVID-19 i u tych, u których wykryto wariant Omikron.

Dzięki temu ustalono, które preparaty nie radzą sobie z nową mutacją, ale też naukowcy dowiedzieli się, które szczepionki są w tym przypadku skuteczne. Tym razem wyodrębniono trzech producentów: Moderna, Astra Zeneca i Pfizer.

Niestety, również i w ich przypadku walka z Omikronem jest utrudniona. W badaniu wykazano, że szczepionki tych koncernów są o wiele mniej efektywne w walce z tym wariantem, niż w przypadku podstawowego covidu.

Omikron jest również większym wyzwaniem dla leków używanych w walce z COVID-19. Sotrovimab jest 3-krotnie mniej skuteczny w przypadku nowej mutacji, niż w przypadku jakiegokolwiek innego wariantu.

Na wyniku badań zareagowało Centrum Epidemiologii i Mikrobiologii im Gamalei, które produkuje szczepionkę Sputnik V. Naukowcy z Rosji przekazali, że autorzy badania sprawdzają skuteczność ich preparatu i „rozmyślnie wykorzystali próbki serum, które nie są reprezentatywne”.

Przerażające informacje od Reutersa: Ośmioro dzieci z zapaleniem mięśnia sercowego po szczepionce na COVID.

Źródło: PAP

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
89,99 zł
240,00 zł
90 dni
do końca oferty!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz