Home Kategorie News Wprowadzają twardy lockdown. Premier: „Omikron już nas zaatakował”.

Wprowadzają twardy lockdown. Premier: „Omikron już nas zaatakował”.

Wprowadzają twardy lockdown. Premier: „Omikron już nas zaatakował”.

Z powodu gwałtownie rosnącej liczby zakażeń wariantem Omikron premier Holandii Mark Rutte ogłosił w sobotę, że od 19 grudnia wprowadza lockdown w całym kraju.

Władze Holandii drastycznie zareagowały na pogarszającą się sytuację epidemiczną, przede wszystkim na coraz większą liczbę przypadków Omikrona.

– „Holandia będzie ponownie zamknięta od jutra” – ogłosił na konferencji w sobotę premier Mark Rutte.

Podkreślił, że decyzja była „nieunikniona z powodu piątej fali, wywołanej przez wariant Omikron, który już nas zaatakował”.

17 grudnia w samym tylko Amsterdamie liczba zakażonych nowym wariantem wyniosła 25% wszystkich przypadków. Jeszcze kilka dni temu zakażenia Omikronem stanowiły zaledwie 2,5%.

Jeszcze przed pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa w Europie, Holandia zaostrzyła w listopadzie obostrzenia. Okazały się one jednak niewystarczające. Zgodnie z nowymi zasadami lockdownu zamknięte będą wszystkie nieistotne sklepy oraz restauracje, bary, salony fryzjerskie, siłownie, kina, teatry i muzea. Gospodarstwa domowe będą mogły gościć nie więcej niż dwie osoby, także maksymalnie dwie osoby będą mogły ze sobą przebywać na zewnątrz.

Obostrzenia będą obowiązywać do 14 stycznia. Do 9 stycznia wszystkie szkoły pracować będą zdalnie.

– „Brak działania w tej chwili prawdopodobnie doprowadziłby do trudnej do opanowania sytuacji w szpitalach, która już ograniczyła regularną opiekę, aby zrobić miejsce dla pacjentów z COVID-19” – powiedział Rutte.

Zdaniem szefa holenderskiego zespołu ds. zarządzania epidemią Jaapa van Dissela, Omikron do końca roku wyprze wariant Delta i stanie się dominujący w całym kraju.

Ten objaw występuje u wszystkich zakażonych wariantem Omikron. To najbardziej typowy symptom.

Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
147,00 zł
199,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 26% zniżki na: Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz