Home Kategorie News PILNE! Omikron w Polsce. Zakażona 7-letnia dziewczynka!

PILNE! Omikron w Polsce. Zakażona 7-letnia dziewczynka!

PILNE! Omikron w Polsce. Zakażona 7-letnia dziewczynka!

Kolejny przypadek wariantu Omikron w Polsce wykryto u 7-latki z Gdańska.

Kolejny przypadek Omikrona w Polsce. Potwierdzony przypadek dotyczy 7-letniej dziewczynki z Gdańska. Dziecko miało wykonany test PCR 10 grudnia z powodu objawów infekcji paragrypowej. Jak zaznaczono, „wcześniej zakażenie przeszła jej mama”.

– „Dzieci z klasy były skierowane na kwarantannę, a te z najbliższego kontaktu mimo braku objawów są kierowane na test” – podało MZ.

Pierwszy przypadek wariantu Omikron w Polsce potwierdził w czwartek katowicki sanepid. Stwierdzono go u 30-letniej obywatelki Lesotho, która brała udział w szczycie cyfrowym ONZ w Katowicach.

Pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omikron na świecie wykryto w listopadzie w RPA. Od tamtej pory stał się przedmiotem badań. Sekretarz generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus we wtorek informował, że dotąd ten wariant wykryto w 77 krajach. Zaznaczył, że rozprzestrzenia się „w tempie, którego nie widzieliśmy przy żadnym innym wariancie”.

Ten objaw występuje u wszystkich zakażonych wariantem Omikron. To najbardziej typowy symptom.

Infuzja tlenowa na głowę
Infuzja tlenowa na głowę
99,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Infuzja tlenowa na głowę z detoksem, peelingiem i ampułką od 99,99 zł w salonie Health&Beauty w Bielsku-Białej (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz